Facebook

LEGIONOWSKI. Starosta Robert Wróbel złożył rezygnację

2020-04-27 12:03:34

Dzisiaj w południe Starosta Robert Wróbel poinformował, że rezygnuje z dotychczasowo pełnionej funkcji. Jako powód rezygnacji podał chęć zmiany w swoim życiu zawodowym. Nastepce poznamy niebawem

Poniżej przedstawiamy wypowiedź Starosty Roberta Wróbla:

„Drodzy Sąsiedzi i Mieszkańcy powiatu.
Na początku tego roku zdecydowałem się na zmianę w swoim życiu zawodowym i podjąłem decyzję o rezygnacji z funkcji starosty. Pandemia koronawirusa spowodowała, że wstrzymałem się z realizacją tej decyzji, aż ustabilizowana zostanie sytuacja w naszym powiecie.
W tym czasie podjąłem szereg działań, które zapewniły bezpieczeństwo pracownikom i mieszkańcom. Wyzwaniem była koordynacja pracy służb, praca ratownictwa medycznego, czy wreszcie bezpieczna praca urzędu i podległych powiatowi jednostek.
Do zakończenia pandemii jeszcze daleko, ale wszystkie najważniejsze zmiany w obliczu tego kryzysu zostały przeprowadzone.
Sprawność działania powiatowego sanepidu, policji, straży pożarnej, ratownictwa medycznego i Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego dowiodła odpowiedzialności ludzi i dobrego przygotowania do każdej, także ekstremalnej sytuacji. Obecnie administracja powiatowa przygotowuje się do stopniowego otwierania urzędu i przywracania pełnej obsługi mieszkańców.
Niemal dekadę, jako wicestarosta i starosta, z radnymi i pracownikami powiatu, spełniałem marzenia o zmianie jakości życia mieszkańców w tym miejscu, o które przyszło nam się wspólnie troszczyć. Uruchomiliśmy ambulatorium, a już wkrótce jego rolę przejmie budowany przez MON szpital w Legionowie. Powstało Powiatowe Centrum Poradnictwa i Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka i ruszyła rewitalizacja kolei do Zegrza. Cały powiat będzie także bezpieczniejszy dzięki wałom przeciwpowodziowym na Wiśle i nowoczesnej Strażnicy Straży Pożarnej w Legionowie.
Nowy starosta, będący członkiem rady powiatu, z pewnością uszanuje wypracowaną wspólnie z mieszkańcami aktualną strategię rozwoju. Niezależnie od tego, kto uzyska zaufanie radnych i zostanie starostą, jako bezpartyjny radny będę go wspierał całym swoim doświadczeniem. Będę nadal realizował swój obowiązek reprezentowania mieszkańców, pozostając zawsze do Państwa dyspozycji.”

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *