LEGIONOWSKI. Święta, Święta i po Świętach! Trenerka Babeczek

2021-01-01 7:34:51

Za nami rok pełen ograniczeń, zamknięcia w domach, odseparowania od bliskich. Wielu z nas traci zapał do wszelkiej aktywności, czemu sprzyja świąteczny czas. Nic tylko umilać sobie chwile świątecznymi piosenkami, pyszną zimową herbatką no i przysmakami 🙂

No i właśnie tu pojawia pytanie, jak nie przytyć mimo tylu pokus i co z robić, żeby zrzucić wyhodowany w ostatnich miesiącach tłuszczyk? Wiadomo, przed nami Nowy Rok i nowe postanowienia. Jeżeli chcesz osiągnąć sukces, nie czekaj na 1 stycznia tylko zacznij już dziś!
Wbrew pozorom, nawet w czasie świątecznej przerwy możesz zrobić dużo dla siebie – w końcu masz dodatkowy, wolny czas!

Po pierwsze, wyciągnij rodzinę na spacer – taka odrobina ruchu każdemu dobrze zrobi. Dzięki temu nie tylko spalamy kalorie, ale też lepiej się czujemy, bo ileż to można siedzieć? Twoje mięśnie i kręgosłup też Ci za to podziękują!

Po drugie, zadbaj o odpowiednie nawodnienie i nie mowa tu o sokach i kolorowych napojach. Pamiętaj o wodzie – im więcej jej pijesz, tym mniej miejsca w żołądku jest na jedzenie. Warto wiedzieć, że często mylimy głód z pragnieniem.

Po trzecie, wykonaj rano albo wieczorem choćby krótki zestaw ulubionych ćwiczeń. Rano nakręcisz się fajną energią, a przed snem poprawisz nie tylko trawienie, ale i metabolizm. Pamiętaj – lepiej poświęci nawet 20 min. na ćwiczenia w święta niż morderczo długi trening zaraz po nich. Nigdy nie ćwicz w celu ukarania siebie za nadprogramowe jedzenie. Najważniejszy jest rozsądek i zachowanie umiaru. Krótkie treningi, kilka razy w tygodniu, wyrabiają zdrowy nawyk, który po jakimiś czasie stanie się dla Ciebie zwykłym elementem dnia.

Jeśli będziesz działać zgodnie z tymi wskazówkami, poczujesz się lepiej nie tylko na żołądku! Dzięki aktywności fizycznej poprawi się Twoje samopoczucie, a ciało podziękuje za wysiłek.

Niech nadchodzący Nowy 2021 będzie Twoim Rokiem!

Trenerka babeczek Karolina Kwaczyńska
Fizjoterapeutka, personalna trenerka.
kkwaczynska123@gmail.com tel.511 446 948
Rusza z kanap wszystkie babeczki
– od nastolatek po seniorki.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *