LEGIONOWSKI. Szajka “policjantów” została rozbita

2018-12-18 11:21:27

 

Policjanci z Legionowa brali udział w zatrzymaniu szajki oszustów działającej na terenie całego kraju. Specjalizującej się w oszustwach metoda “na policjanta”.


Do zatrzymania pierwszych podejrzanych doszło pod koniec listopada br. Interweniujący w Poznaniu, funkcjonariusze z Legionowa otrzymali za zadanie sprawdzenie dwóch osób podejrzanych o dokonanie oszustwa na “policjanta”. Ofiarą miała paść 81-letnia kobieta. Do zatrzymania podejrzanych doszło na terenie jednego z urzędów pocztowych w Poznaniu. Uwagę policjantów zwróciło dziwne zachowanie dwóch mężczyzn, którzy na widok Policji pośpiesznie opuścili budynek urzędu.
Kilka minut później Marcin K. oraz Bartosz K. zostali zatrzymani. Z ustaleń policji wynika, ż e obaj mężczyźni specjalizowali się w oszustwach metoda na “policjanta Centralnego Biura Śledczego Policji”. W trakcie prowadzonych czynności ustalono również, że zatrzymani nie działali sami. A oszustw dokonywali na terenie całego kraju. Wtedy też podjęto decyzję o rozpoczęciu współpracy z policjantami z Wrocławia oraz Krakowa. Wspomniana już współpraca zaowocowała kolejnymi zatrzymaniami na terenie powiatu legionowskiego. Tym razem w ręce stróżów prawa wpadli Helena G., Daniel W. i Arkadiusz S.
Schemat działań zawsze był taki sam. Fałszywi “funkcjonariusz” nakłaniali seniorów do pomocy w zatrzymaniu oszustów bankowych i w ten sposób dokonywali wyłudzeń na kwotę blisko 100 tys. złotych.
Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Zaś sąd przychylił się do wniosku o tymczasowy areszt na 3 miesiące. Teraz fałszywym “policjantom” grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *