Facebook


LEGIONOWSKI. Szczęśliwy finał poszukiwań 74-latka

2020-07-06 2:26:56

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 74-latka z gminy Wieliszew, o którego zaginięciu Policję powiadomiła zaniepokojona rodzina. W poszukiwaniach prowadzonych przez policjantów brali udział także strażacy, rodzina oraz okoliczni mieszkańcy. Po kilku godzinach intensywnych poszukiwań mężczyzna został odnaleziony

W piątek po godzinie 16.00 dyżurny legionowskiej komendy przyjął zgłoszenie o zaginięciu 74-letniego mieszkańca gminy Wieliszew. Policjantów powiadomiła rodzina mężczyzny zaniepokojona o jego życie i zdrowie. Z ich relacji wynikało, że mężczyzna dzień wcześniej wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił. Początkowo sami szukali krewnego, jednak gdy ich poszukiwania nie przyniosły efektu, postanowili poprosić o pomoc służby ratunkowe.

Natychmiast po zgłoszeniu zaginięcia rozpoczęto intensywną akcję poszukiwawczą. W legionowskiej komendzie oraz podległych komisariatach ogłoszono alarm dla policjantów. Oprócz funkcjonariuszy, w poszukiwania 74-latka zaangażowali się także druhowie z okolicznych OSP, przewodnicy psów z Sekcji Poszukiwawczo Ratowniczej z Jabłonny oraz Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego SW 12 z Warszawy. Do działań przyłączyli się również nowodworscy mundurowi i policjanci z komisariatu rzecznego, którzy w akcji poszukiwawczej wykorzystali drona. Mężczyzny szukali dalej krewni i okoliczni mieszkańcy. Łącznie w poszukiwaniach brało udział kilkadziesiąt osób. Szczęśliwie przed godziną 2, na terenach zalewowych rzeki Narew mężczyzna został odnaleziony. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego . Odnaleziony 74-latek przytomny, ale zmęczony i wyziębiony przewieziony został do szpitala.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w prowadzone poszukiwania.

podkom. Justyna Stopińska/aw

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *