LEGIONOWSKI. Szpital coraz bliżej

2020-09-30 8:50:01

 

Tempo prac na budowie szpitala w Legionowie nie zwalnia. Budynek już stoi, wewnątrz trwają prace instalacyjne i wykończeniowe.

Zakończono prace związane z budową konstrukcji budynku, wykonane zostały izolacje przeciwwodne i termiczne ścian poziomu minus jeden, zasypy wokół obiektu, postawiono ściany działowe na poziomach trzecim i czwartym, zamontowano pokrycie dachu oraz zakończono budowę zbiornika wody deszczowej. Zamontowano większość stolarki okiennej oraz tynków, budowane są ściany oraz podkłady podposadzkowe. Prace przy montażu instalacji sanitarnych są mocno zaawansowane. Do końca października zaplanowano wykonanie sieci ciepłowniczej, dokończenie montażu stolarki okiennej oraz instalację sieci kanalizacyjnych. Rozpoczną się także prace związane z montażem dźwigów osobowych oraz budową przyłącza elektroenergetycznego.

ŹRÓDŁO: www.powiat-legionowski.pl

Komentarze

7 komentarzy

 1. Mar odpowiedz

  Czy gdzieś już jakaś rekrutacja jest personelu? Czy już stanowiska są obsadzone? Jakie oddziały będą w tym szpitalu? Kiedy jest planowane otwarcie?

 2. Victor odpowiedz

  zgadzam się , elewacja taka sobie. Najważniesze że jest szpital resztę mam w nosie

 3. tomass odpowiedz

  Podobnie jak z doborem koloru na spółdzielczych budynkach i jakością MATERIAŁÓW .Budynki wyglądają jak by remont przeszły 40-50lat temu . Na pewno nikt się nie zgubi w Legionowie – od północy na blokach mamy mech, od południa mrówki czerpią to co najlepsze ,jak w Biebrzy następne bociany , dzięcioły .A w wielkim pięknym gniazdku w rezerwacie Jagiellońskim razem żyją sępy,kukułki, i wiele innych padlinożerców. Choć normalnego ptactwa jest setki ,tysiące razy więcej nie mogą podjąć decyzji żeby wybić się na niepodległość i naprawde być wolnymi bez wyrywania sobie piór z udręki.

  w jednej

 4. marko odpowiedz

  Była szansa, że ten szpital jakoś będzie wyglądał, choć w minimalnym stopniu nawiąże do pieknie odrestaurowanych koszarowców. Kończy się na tym że jakiś trep albo pisowski minister postanowił zmienić projekt i pomalować całość na rażące kolory od czapy. Ręce opadają.

  1. Victor odpowiedz

   Marko, skończony geniuszu!! Może docenisz, że w końcu ten szpital będzie po 30 latach?? ręce opadają, że go do tej pory nie było.Jescze bardziej opadają te ręce z powodu twojego jadu bezsilności, że coś sie w końcu uda zrobic.

   1. MI odpowiedz

    Victor, mistrzu tropienia jadu wszędzie! Widziałeś elewację szpitala? Naprawdę żadnej refleksji? Nie wiem jak można coś o takim wyglądzie zbudować gdziekolwiek indziej niż pole gdzieś przy autostradzie…

   2. szpital odpowiedz

    Victor mnie bardzo cieszy, że będzie w końcu szpital bo latach decyzyjnej niemocy. Nieobecność szpitala w 100,000 powiecie komplikowało ludziom życie. Jak Cię to stwierdzenie ucieszy to plus dla osób, którzy stali za decyzją budowy szpitala w tym miejscu! W moim życiu ważne miejsce zajmuje architektura i estetyka i o ile sam fakt powstania szpitala jak już wspomniałem bardzo mnie cieszy to nie zgadzam się na szpetotę. W czasach kiedy nie było nic poza przysłowiowymi polami kapusty każdy nowy budynek niósł jakąś nadzieję na rozwój okolicy, na pobudzenie lokalnej społeczności do działania. Kwestie estetyki nie były tak istotne natomiast teraz kiedy społeczeństwo obcuje na co dzień (każdemu tego życzę) z wyszukaną architekturą gdzie dba się o detal, stosuje niebanalne materiały, nawiązuje do otoczenia – architekturą, która zachwyca – budowanie szkarady, która gabarytami zdominuje całą okolicę na pokolenia to .. no właśnie niech każdy sobie dopowie. Pierwotny projekt przynajmniej kolorystycznie coś ciekawego wnosił natomiast teraz jak zobaczyłem to malowanie jak na PRL-owskich osiedlach w najgorszym wydaniu to szczerze zdobyłem się na ostatni komentarz w tej sprawie i bez odbioru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *