LEGIONOWSKI. Taniej w drugiej strefie!

2017-03-03 1:48:43

Dziś (3 marca) władze Warszawy w towarzystwie przedstawicieli kilku okolicznych gmin, przedstawiły zmiany w taryfie przewozowej w tzw. II strefie. Wygląda na to, że od 1 czerwca cena biletu 30-dniowego na dwie strefy zostanie obniżona z 210 zł na 180 zł, a 90-dniowego z 536 zł na 460 zł. Ale to nie wszystkie z proponowanych zmian…

Władze Warszawy w obecności przedstawicieli Pruszkowa, Legionowa, Piaseczna i Izabelina przedstawiły założenia zmian cenowych w taryfie przewozowej, a także wprowadzenia dodatkowych biletów. – Mam dobrą wiadomość dla mieszkańców metropolii: obniżamy ceny biletów długookresowych w II strefie – zapowiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy. Wróci bilet trzydniowy, a także pojawią się bilety grupowe i konferencyjne. Zmiany zostaną wprowadzone od 1 czerwca. Pojawią się bilety jednorazowe przesiadkowe szkolne dla 10 podróżujących w cenie 22 zł. Nowością jest bilet konferencyjny – organizatorzy wydarzeń na ponad 100 osób będą mogli wykupić takie bilety dla uczestników wg formie karty i aplikacji. Bilet trzydniowy powróci w cenie 36 zł w I strefie i 57 zł w I i II strefie. Bilet 30-dniowy na dwie strefy ma zostać obniżony z 210 zł na 180 zł, a 90-dniowy z 536 zł na 460 zł.

17098364_1322220074512083_5451901176572340861_n

Jak widać, w skali roku to może przynieść spore oszczędności dla osób stale korzystających z miejskiej komunikacji. Jak dodali przedstawiciele stołecznego ratusza, trwają rozmowy na temat rozszerzenia I strefy. Być może zostaną do niej niebawem włączone Łomianki. Władze Warszawy twierdzą, że obniżki i zmiany nie spowodują zmniejszenia wpływów, bowiem zachęcą kolejne osoby do podróżowania komunikacją i kasowania biletów. Zmiany muszą zostać zaakceptowane jeszcze przez miejskich radnych, ale wydaje się to formalnością gdyż już w styczniu przyjęli stanowisko odnośnie daleko idących zmian odnośnie przede wszystkim sporych obniżek w drugiej strefie biletowej.

DB

Komentarze

14 komentarzy

 1. Tadeusz Stolarek odpowiedz

  Kiełbasa referendalna

 2. Filantrop odpowiedz

  Marki nie doplacaja do SKM i Km bo ich nie maja. Doplacaja tylko do autobusow. Gdyby Legionowo doplacalo do autobusow yo bylaby to kwota ok. 2 mln rocznie a nie 6 mln obecnie. Porownujmy jablko do jablka. Z samymi autobusami Legionowo tez by moglo wejsc do I strefy ale to by chyba nie bylo zadowalajace rozwiazanie.

  1. Daro odpowiedz

   A skąd te wyliczenia że I strefa biletowa w Legionowie to wzrost o 10 milionów zł
   Marki za wejście do I strefy biletowej zapłacą 1 milion rocznie więcej
   Do tej pory płacili 3.5 miliona.
   Skoro Legionowo stać na fanaberie czyli wkład własny do budowy dworca budowę i przebudowę kładek to równie dobrze mogą dołożyć się do I strefy biletowej

   1. Filantrop odpowiedz

    Daro tlumaczylem Ci ze Marki maja tylko autobusy. A tak wogole to nie wiem od kiedy w tym pieknym kraju miasto musi sie tlumaczyc za pozyskanie srodkow unijnych.

    1. Daro odpowiedz

     Owszem Marki mają tylko autobusy i za wejście do pierwszej strefy zapłacą tylko o 1 milion więcej
     Ile kosztowałaby Legionowo dopłata do pociągów SKM i KM drugi milion ???
     Nie wierzę że jest to suma nie udzwignięcia dla budżetu
     A propos środków unijnych to istnieje coś takiego jak wkład własny który zapłacili wszyscy podatnicy i który w przypadku budowy Centrum Komunikacyjnego wyniósł ponad 14 mln zł
     UE nie dopłaci także kilku milionów zł rocznie do kosztów utrzymania samego centrum
     Nie uprawiajmy zatem naiwnej propagandy

     1. Daro

      Odnośnie finansowania SKM czy tylko ja mam wrażenie że za przejazd tych 4km przez las pomiędzy Choszczówką a Legionowem płacimy stanowczo za dużo???

 3. JW odpowiedz

  90 dniowy na karcie Legionowianina kosztuje dzis 486zł. Oszczednosc 26zl czyli ciut ponad 100zl nie powala 🙁

 4. Roberto odpowiedz

  Pytanie jaka będzie teraz cena biletu Legionowianina. Czy np. 400zł za kwartalny, czy też miasto zrezygnuje z dopłat i będzie 460, a za oszczędzone środki powstanie linia D4 lub linia na Młociny lub Marymont?

 5. Daro odpowiedz

  No i Łomianki wchodzą do I strefy biletowej a Legionowo nie.

  1. Filantrop odpowiedz

   Uwazasz ze Legionowo powinno doplacac 16 mln do biletu wspolnego? Juz doplacaja podatnicy 6 mln. No tak ale sredniej klasy samochod wedlug Ciebie kosztuje 400 000 tys. To dla Ciebie te 10 mln wiecej to nieduzo.

   1. Daro odpowiedz

    Jak czytam “swoje” posty czyli takie które ktoś podpisał moim nickiem to wiem że grupa dezinformacji i ogłupiania legionowskich mieszkańców pracuje pełną parą
    Owszem, przyznaję się do błędu, źle przeczytałem sumę, stąd wyszło 400 000 tyś
    Powodu do dumy jednak nie ma bo na całą inwestycję w okolicach Olszankowej przeznaczono sumę, wspomniane wcześniej 400 tyś zł za którą można kupić 1 słownie JEDEN dom jednorodzinny w stanie deweloperskim lub do remontu.
    Wracając do tematu, dlaczego Marki stać na to aby dopłacić do pierwszej strefy biletowej
    Może tam nie trwonią kasy na budowę pomników nepotyzmu czyli dworca molocha może nie trwonią kasy podatników na budowę kładki nad torami którą to kładkę trzeba doposażyć w windy czyli znowu roztrwonić pieniądze podatników
    Ta “miłość” legionowskich władz i prezenty jakie robią dla kolei jest bardzo zastanawiająca
    Legionowscy podatnicy dopłacają kasę do obiektów które w innych miastach wybudowała i utrzymuje kolej
    Tu problemu nie ma kasa na kolej zawsze się znajdzie, jak przyszło do tego aby dopłacić do tańszych biletów, nie to nie przejdzie, przecież legionowscy podatnicy do tego dopłacić nie mogą

    1. 2 odpowiedz

     Wielki “sukces” Romana, po 8 latach rządów PO, kiedy istnieje realne zagrożenie utraty władzy w samorządach, koledzy z PO “dogadali” się w końcu będąc w opozycji i ogłaszają obniżki. Jeden wielki cyrk i brak szacunku dla mieszkańców Legionowa. Dworzec “kolejowy” bez kas, wybudowany niezgodnie z dokumentacją, nie wypłacono również pieniędzy podwykonawcom. Bajzel.

     1. Krzysztof

      Jeśli Dworzec został wybudowany w sprzeczności z dokumentacją projektu, a podwykonawca nie otrzymał wynagrodzenia, to należy to zgłosić odpowiednim organom.

   2. Daro odpowiedz

    Tak uważam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *