Facebook

LEGIONOWSKI. Terytorialsi przekażą paczki dla dzieci w Centrum Zdrowia Dziecka

2019-12-06 6:55:54

6 grudnia Terytorialsi z 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej odwiedzą chore dzieci w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Podczas spotkania zorganizowanego przez 6 MBOT z okazji Dnia św. Mikołaja żołnierze wręczą dzieciom z Kliniki Endokrynologii i Diabetoli pluszaki oraz upominki. Jest to pierwsza taka inicjatywa Terytorialów z Mazowsza

Żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej od godziny 7.00 – 13.00 w punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy alei Dzieci Polskich 20 w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie będą oddawać krew, na rzecz potrzebujących. Od godziny 9.00 żołnierze 6 MBOT w tym, z batalionów lekkiej piechoty: 61 blp Grójca, 62 blp Radomia, 64 blp Płocka oraz 65 blp Pomiechówka wspólnie z Mikołajem (żołnierzem przebranym) będą odwiedzać dzieci chore, wspólnie malować, bawić się oraz wręczą pluszaki i gadżety Wojsk Obrony Terytorialnej.

– Przygotowaliśmy upominki dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka w postaci pluszaków i gadżetów Wojsk Obrony Terytorialnej z okazji Mikołajek. Chcemy pokazać, że żołnierze naszej Brygady pamiętają o chorych dzieciach. Podczas naszej wizyty najmłodsi będą mogli zobaczyć, jak wygląda żołnierz Obrony Terytorialnej, w pełnym umundurowaniu i najnowszym wyposażeniu. – dodaje ppor. Jolanta Maciaszek Oficer prasowy 6 MBOT.

Wszystkich chętnych, nie tylko żołnierzy zachęcam do oddawania krwi na Dzień św. Mikołaja do godziny 13.00 w punkcie RCKiK.

Zapraszam wszystkie media, chcące wziąć udział w akcji przekazania paczek i pluszaków na Dzień św. Mikołaja 6.12. na godz. 8.30 do Centrum Zdrowia Dziecka przy alei Dzieci Polskich 20, wejście do Budynku Rehabilitacji.

Szczegółowych informacji udziela Oficer prasowy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej ppor. Jolanta Maciaszek tel. 887 335 612. Podczas wizyty w CZD będzie możliwość przeprowadzenia wywiadu, z żołnierzami oraz dziećmi.

Akcji wręczenia paczek na św. Mikołaja jest organizowana po raz pierwszy przez 6 Mazowiecką Brygadą Obrony Terytorialnej na terenie Mazowsza wspólnie z batalionami z Grójca, Radomia, Płocka i Pomiechówka.

Przed świętami 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej planuje jeszcze zorganizować akcję „Paczka dla bohatera”. W ramach tej akcji żołnierze złożą wizyty opłatkowe weteranom w rejonie odpowiedzialności brygady oraz obdarują ich drobnymi upominkami.

6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. rtm. Witolda Pileckiego herbu Leliwa ps. „Witold”, „Druh” została powołana w drugim etapie tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jej stałym rejonem odpowiedzialności jest południowe Mazowsze. W skład brygady wchodzą cztery bataliony lekkiej piechoty (blp): 61 blp z siedzibą w Grójcu,  62 blp w Radomiu, 64 blp w Płocku i w 65 blp Pomiechówku. Brygadą dowodzi pułkownik Przemysław Owczarek. Na obecnym etapie rozwoju głównym zadaniem brygady jest dalsze formowanie i szkolenie żołnierzy OT. Mazowieccy Terytorialsi wspierają także lokalne społeczności oraz administracje lokalną.

ppor. Jolanta MACIASZEK

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *