LEGIONOWSKI. Testy na koronawirusa „na życzenie” dla mieszkańców Powiatu Legionowskiego

2020-05-08 11:27:41

W placówkach Nowodworskiego Centrum Medycznego pojawiły się nowoczesne testy IgG wykrywające przeciwciała świadczące o przebyciu zakażeniu COVID-19 zarówno u osób bezobjawowych, niepełnoobjawowych, jak i pełnoobjawowych. Badania dostępne „na życzenie”. Szpital pozyskał ich około 5 tysięcy. Wiarygodność testu dochodzi do 99%. Mieszkańcy Powiatu Legionowskiego i Nowodworskiego za test muszą zapłacić 70 zł, zaś inni mieszkańcy 120 zł

➡️Koszt badania wynosi 70 zł dla mieszkańców powiatu nowodworskiego i legionowskiego oraz pacjentów zadeklarowanych do POZ w Nowodworskim Centrum Medycznym. Koszt dla pozostałych osób to 120 zł. Zebrane środki z badań zasilą fundusz szpitala. Opłatę można uiścić w rejestracji Przychodni Specjalistycznej przy ul. Paderewskiego 7 lub w kasie NCM przy ul. Miodowej 2, w godzinach 8.00-15:30.

➡️Badania wykonywane są w Przychodni Specjalistycznej (ul. Paderewskiego w Nowym Dworze Mazowieckim) w godzinach 7.00-10.00. Wynik testu dostępny będzie w przeciągu kilku godzin – w formie e-mailowej (należy podać adres e-mail podczas rejestracji) lub poprzez odbiór osobisty w rejestracji Przychodni Specjalistycznej.

➡️Obecność przeciwciał w organizmie świadczy o przebytym zakażeniu COVID-19 zarówno u osób bezobjawowych, niepełnoobjawowych, jak i pełnoobjawowych. Proponowany test przeznaczony jest dla osób zdrowych, które chciałyby sprawdzić czy były wcześniej zakażone. Badanie zalecane jest także dla osób, które miały objawy infekcji górnych dróg oddechowych, kontakt z osobą zakażoną lub podejrzaną o zakażenie koronawirusem. Test na przeciwdziała mogą także wykonać osoby, które podejrzewają u siebie bezobjawowy przebieg zakażenia COVID-19.

➡️Przeciwciała IgG są częścią układu odpornościowego człowieka. Ich głównym zadaniem jest neutralizowanie drobnoustrojów (m.in. wirusów). Odgrywają kluczową rolę w obronie organizmu przed bakteriami i wirusami. Powstają na skutek kontaktu organizmu z zagrażającym mu drobnoustrojem. Tym samym potwierdzają przebyte zakażenie lub przyjęcie odpowiedniej szczepionki.

➡️Czułość diagnostyczna testu (prawdopodobieństwo potwierdzenia kontaktu) wynosi ponad 93% po 10 dniach od wystąpienia objawów i aż 100% po 14 dniach od wystąpienia objawów. Producentem badania jest amerykańska firma Abbott Laboratories.

Źródło/Fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Mazowieckim

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *