LEGIONOWSKI. „W czasie deszczu dzieci się nudzą” – ale Mamy nie muszą się nudzić!

2018-05-14 5:41:34

Zarówno repertuar, jak i wykonawcy zapewniają wysoką artystyczną jakość; nasza propozycja dla Mam i ich dzieci jest przemyślana i interesująca, tym bardziej, że spotkacie się Państwo podczas tego wydarzenia z lubianymi w naszym mieście piosenkami i nienagannym, eleganckim humorem Kaberetu Starszych Panów oraz z oklaskiwanymi gorąco nie raz w Legionowie wokalistką Dorotą Lulką (niezapomniane interpretacje przebojów Edith Piaf!) i mistrzowsko władającym akordeonem Pawłem Nowakiem; towarzyszył im będzie godny tego duetu kontrabasista Maciej Sadowski.

Program złożony został z ulubionych, choć niekoniecznie powszechnie znanych dialogów, łączących popularne piosenki z „Kabaretu Starszych Panów” oraz z ułożonych i wykonywanych niegdyś z wielkim powodzeniem piosenek Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.

Dorota Lulka, aktorka Teatru Miejskiego | Teatr Miejski im. W. Gombrowicza w Gdyni | Gdynia, pazdziernik 2011 | fot. Joanna Siercha

Powstałe przed laty dla telewizji i radia programy Starszych Panów mają dziś swoje zdumiewające życie. Partyturami Jerzego Wasowskiego entuzjazmują się muzycy, a teksty Jeremiego Przybory znakomicie nadają się do uteatralnienia – jeśli tylko zespół wykonawczy im sprosta.

Maciej Sadowski – kontrabas

Z nadzieją, że podoła wyzwaniu i przekonaniem, iż dobre obyczaje nie powinny się zestarzeć, Dorota Lulka – kobieta z wachlarzem możliwości, wraz z Pawłem Nowakiem i Maciejem Sadowskim – prezentują wiązankę zgubnych uczuć opisanych słowem i pieśnią przez Jeremiego Przyborę oraz muzyką Jerzego Wasowskiego.

Paweł Nowak – akordeon

Wszyscy wykonawcy pragnęli, by program prezentował ten poziom klasy i elegancji, optymizmu i życzliwości, których tak bardzo nam brak w realnym życiu i telewizyjnej iluzji. Czy udało się im przekazać dzieło zgrabnie, zajmująco i nienadgryzione zębem czasu? Czy swoimi nienagannymi manierami i uprzejmością Młodsi Panowie złagodzą kontury również i naszej obecnej obyczajowości?

Sprawdźcie to Państwo sami, bilety na koncert są dostępne w MOK Legionowo przy ul. Norwida 10 i kosztują tylko 30 zł.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *