Facebook

LEGIONOWSKI. W święta niebezpiecznie na drogach

2017-12-27 12:22:57

Od piątku (22.12) do wtorku (26.12) policjanci z powiatu legionowskiego prowadzili akcję „Bezpieczny Weekend”. W trakcie trwania działań, funkcjonariusze policji sprawdzali prędkość i trzeźwość kierujących oraz pilnowali bezpieczeństwa na drogach na terenie powiatu

W czasie trwania akcji doszło do dwóch groźnych wypadków, 11 kolizji. Ponadto zatrzymano dwóch kierowców kierujących pod wpływem alkoholu oraz 3 pijanych rowerzystów.

Pierwszy groźny wypadek wydarzył się już w sobotę (23.12) chwilę przed godziną 19:00 na Rembelszczyźnie (gm. Nieporęt). Kierujący pojazdem marki Fiat, 23-kierowca potrącił 34-letniego pieszego. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący pojazdem był trzeźwy. Jak podaje podkom. Emilia Kuligowska do zdarzenia doszło prawdopodobnie dlatego, że pieszy nie miał na ubraniu elementów odblaskowych. Kolejny poważny wypadek miał miejsce w wigilijny wieczór (niedziela 24.12) w Michałowie-Reginowie na drodze krajowej 61. Jadący rowerem 48-letni mężczyzna zjechał na przeciwległy pas ruchu wprost pod koła nadjeżdżającego Volskwagena. Kierujący pojazdem mężczyzna aby uniknąć zderzenia z rowerzystą zjechał na pobocze drogi uderzając w zaparkowane Audi. W wyniku tego zdarzenia ranna została 97-letnia pasażerka. Jak się okazało, kierujący pojazdem rowerzysta był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało przeszło 3 promile.
Jak podaje podkom. Emilia Kuligowska, niechlubnym rekordzistą jazdy na podwójnym gazie okazał się 36-letni mieszkaniec gminy Jabłonna. Do zatrzymania 36-latka doszło w pierwszy dzień świąt na ul. Wysockiego w Legionowie. Poruszający się pojazdem marki Suzuki, mężczyzna wydmuchał aż 1,7 promila alkoholu we krwi.
W trakcie świątecznego weekendu policjanci zatrzymali również dwie osoby, które kierowały pojazdami bez uprawnień. Pierwszy z mężczyzn kierował pomimo zakazu sądowego, drugi w wyniku wydanej decyzji administracyjnej. W sobotę (23.12) policjanci z Nieporętu próbowali zatrzymać do kontroli poruszającego się ulicą Jana Kazimierza, Opla. Kierujący pojazdem mężczyzna zlekceważył sygnały policjantów do zatrzymania się i zaczął uciekać. Zatrzymał się dopiero w Wieliszewie. W trakcie badania alkomatem, okazało się, że mężczyzna jest trzeźwy. Wkrótce usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej.

POLICJA APELUJĘ!
O ostrożną jazdę oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pieszych przestrzega o konieczności noszenia elementów odblaskowych.

Fot: OSP Jabłonna

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *