LEGIONOWSKI. Wielka awaria na kolei

2022-03-17 9:59:41

W czwartek (17.03) od około godz. 4.00 rano, kolej ma ogromne problemy z urządzeniami sterowania w centrach odpowiedzialnych za prowadzenie ruchu kolejowego

Jak informował wiceprezes PKP PLK – Awaria w PKP Polskich Liniach Kolejowych objęła 19 z 33 Lokalnych Centrów Sterowania wyposażonych przez Alstom. Niektóre pociągi mogą w ogólne w czwartek nie zostać uruchomione – powiedział na specjalnej konferencji Mirosław Skubiszyński.
Niewykluczone, że jest że przyczyną awarii może być atak hackerski.
Zaś awaria objęła swym zasięgiem blisko 820 km linii w całym kraju.
Problemy występują: od Krakowa w kierunku Węglińca, okolice Koluszek, linię E20 od Warszawy do Konina oraz linia nr 9 od Warszawy do Gdańska

Na stronach Kolei Mazowieckich pojawiła się informacja o utrudnieniach oraz wprowadzeniu wspólnego honorowania biletów KM- ZTM.

W związku z dużymi utrudnieniami w kursowaniu pociągów na całym obszarze kraju od natychmiast zostaje wprowadzone wzajemne honorowanie biletów Kolei Mazowieckich KM – PKP Intercity IC, na całym obszarze działania spółki KM. Honorowanie obowiązuje do odwołania. Zasady wzajemnego honorowania nie obejmują wagonów sypialnych (WL) i z miejscami do leżenia W drodze specjalnego wyjątku bilety KM będą honorowane także w pociągach kat. „EIP” Pendolino. UWAGA: pociągi Pendolino zatrzymują się wyłącznie na stacjach wskazanych w ich rozkładzie jazdy, aby skorzystać z poc. kat. „EIP” Pendolino należy pobrać w kasie miejscówkę.


W związku z dużymi utrudnieniami w kursowaniu pociągów na całym obszarze kraju od natychmiast zostaje wprowadzone wzajemne honorowanie biletów Kolei Mazowieckich KM –ZTM Warszawa (SKM Warszawa) na całym obszarze działania spółki KM. Honorowanie obowiązuje do odwołania. Zasady wzajemnego honorowania: Honorowanie biletów obowiązuje we wszystkich pociągach KM na całym obszarze kursowania, we wszystkich pociągach SKM Warszawa na całym obszarze kursowania, we wszystkich autobusach, tramwajach i metrze M1, M2 w I i II strefie ZTM.


W związku z dużymi utrudnieniami w kursowaniu pociągów na całym obszarze kraju od natychmiast zostaje wprowadzone wzajemne honorowanie biletów Kolei Mazowieckich KM – PR na całym obszarze działania spółki KM. Honorowanie obowiązuje do odwołania. Zasady wzajemnego honorowania: Honorowanie biletów obowiązuje we wszystkich pociągach KM na całym obszarze kursowania oraz w pociągach PR w stacjach objętych kursowaniem pociągów KM.
W związku z dużymi utrudnieniami w kursowaniu pociągów na całym obszarze kursowania WKD od natychmiast zostaje wprowadzone honorowanie biletów Kolei Mazowieckich KM. Honorowanie obowiązuje do odwołania.” – brzmi komunikat na stronie Kolei Mazowieckich.” – brzmi komunikat na stronie kolei.

Komentarze

1 komentarz

  1. م تحياتي odpowiedz

    PKP i wszystko jasne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *