Facebook

LEGIONOWSKI. Wiem czym oddycham – kampania społeczna – trwa głosowanie

2017-12-11 7:46:05

 

Aviva prowadzi kampanię społeczno-edukacyjną „Wiem, czym oddycham”, w ramach której zwiększy o 300 liczbę zewnętrznych czujników monitorujących jakość powietrza w Polsce. 150 urządzeń jest już zamontowanych na placówkach Avivy i Expandera w całej Polsce, w tym 18 w województwie mazowieckim. Kolejnych 150 urządzeń zostanie nieodpłatnie udostępnionych w konkursie Fundacji Aviva, z czego 100 lokalizacji wskażą sami Polacy.

W tej chwili, w pierwszej setce rankingu ogólnopolskiego (która kwalifikuje się do montażu urządzenia) znajdują się 23 potencjalne lokalizacje z województwa mazowieckiego – spośród zgłoszonych 591.

Aktualny ranking pokazujący wyniki głosowania: https://wiemczymoddycham.pl/ranking.

Internetowe głosowanie na stronie www.wiemczymoddycham.pl zostaje przedłużone do 22 grudnia do godz. 22:00. Im więcej głosów zdobędą miejsca z województwa mazowieckiego, tym więcej czujników zostanie zamontowanych w regionie. Dodatkowo, Fundacja Aviva wskaże kolejne 50 lokalizacji z puli zgłoszonych w konkursie, aby uzupełnić luki w sieci czujników na mapie Polski.

Mieszkańcom Mazowsza problem zanieczyszczonego powietrza nie jest obojętny – prawie trzy czwarte z nich regularnie lub od czasu do czasu śledzi alerty smogowe (72%).1 Aż 9 ze 100 miast o największym stężeniu zanieczyszczeń powietrza w naszym kraju znajduje się w województwie mazowieckim (ranking Światowej Organizacji Zdrowia).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *