LEGIONOWSKI. Zabezpieczenie drogi do szkoły

2019-08-30 6:33:03

W pierwszym tygodniu roku szkolnego Policja oraz Straż Miejska, w ramach akcji “Bezpieczna droga do szkoły”, będzie zabezpieczać okolice szkół

Tegoroczna edycja akcji “Bezpieczna droga do szkoły” potrwa od poniedziałku (2 września) do piątku (6 września). Przez pierwszy tydzień roku szkolnego 2019/2020 policjanci będą pilnować bezpieczeństwa dzieci na przejściach dla pieszych w rejonach szkół.

Działania w Legionowie

Policjanci obejmą nadzorem rejony w pobliżu następujących placówek oświatowych w Legionowie:

  • rejon Szkoły Podstawowej nr 7 ul. Królowej Jadwigi 7 – 1 policjant Rewiru Dzielnicowych,

  • ul. Piłsudskiego u zbiegu z ul. Królowej Jadwigi – 1 policjant Rewiru Dzielnicowych,

  • Gimnazjum nr 2 oraz II Liceum Ogólnokształcące ul. Królowej Jadwigi 11 –
    1 policjant Rewiru Dzielnicowych,

  • w rejonie Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 2 ul. Jagiellońska 67 i Powiatowego Zespołu Szkół Specjalnych ul. Jagiellońskiej 69 – 1 policjant Wydział Ruchu Drogowego KPP Legionowo,

  • w rejonie Szkoły Podstawowej nr 1 ul. Zakopiańska 4, posterunek stały wystawiony będzie na przejściu dla pieszych u zbiegu ul. Warszawskiej i ul. Zakopiańskiej –
    1 policjant Wydział Ruchu Drogowego KPP Legionowo,

Wieliszew i Nieporęt

W Wieliszewie dwóch policjantów ma nadzorować przejście dla pieszych przy ul. Kościelnej 27.

Natomiast w Nieporęcie dwóch funkcjonariuszy ma objąć opieką opieką dojście do Szkoły Podstawowej im. Bronisława Tokaj oraz przejście dla pieszych przy ul. Jana Kazimierza przy Urzędzie Gminy Nieporęt.

Chotomów, Jabłonna, Wola Kiełpińska

Przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Stefana Krasińskiego w Chotomowie oraz przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Chotomowie ma dyżurować po jednym policjancie z Komisariatu Policji w Jabłonnie. Z kolei w rejon Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Kiełpińskiej oddelegowano dwóch policjantów z Komisariatu Policji w Serocku.

Strażnicy w Legionowie, Serocku i Józefowie

Do akcji włączono również strażników miejskich i gminnych. I tak w Legionowie u zbiegu ul. Krakowskiej i ul. Gnieźnieńskiej dyżurować ma 1 strażnik miejski (droga dojścia do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 i Powiatowego Zespołu Szkół Specjalnych). Podobnie w rejonie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Jana Pawła I , u zbiegu ul. Mireckiego i Al. Legionów (droga dojścia do Zespołu Szkolno- Przedszkolnego) oraz u zbiegu ul. Olszankowej z ul. Suwalną (droga dojścia do Zespołu Szkolno- Przedszkolnego) drogę do szkoły powinno zabezpieczać po jednym strażniku miejskim.

Również w Serocku do akcji zadysponowano Straż Miejską, która zabezpiecza bezpieczne dojście do Szkoły Podstawowej przy ul. Pułtuskiej 68.

Z kolei dojście do Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Józefowie przy ul. Szkolnej 62 pilnowane będzie również przez tamtejszą Straż Gminną.

Czas zabezpieczenia

Jak informuje oficer prasowy legionowskiej komendy policji, nadzór nad bezpiecznym przejściem dzieci przez jezdnię sprawowany będzie przez policjantów i strażników miejskich/gminnych w godz. 7:30 – 9:30 w formie posterunków stałych, z wyłączeniem szkół w Chotomowie i Jabłonnej, gdzie nadzór prowadzony będzie w formie dynamicznej. Policjanci biorący udział w działaniach będą dysponowali siedmioma oznakowanymi pojazdami służbowymi.

Co więcej, może się zdarzyć, że policjanci mogą chwilowo opuścić wyznaczony posterunek, ale jedynie w sytuacjach wyjątkowych związanych z ochroną życia i zdrowia ludzi oraz mienia przed bezprawnymi zamachami, obsługą wypadków drogowych itp. zdarzeń.

Uwagi w zakresie braku policjantów w ww. miejscach należy zgłaszać
do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie pod nr tel. (22)774-27-77.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *