LEGIONOWSKI. Zmiany w rozkładach i nowe trasy SKM i KM

2021-03-15 5:45:52

W niedzielę, 14 marca zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Niektóre pociągi będą podjeżdżały na stacje w innych niż obecnie godzinach, a część zostanie skierowana na zmienione lub skrócone trasy. Następne zmiany zaczną obowiązywać 26 marca

Zarządca infrastruktury kolejowej spółka PKP Polskie Linie Kolejowe kontynuuje przebudowę stacji Warszawa Zachodnia. Z tego powodu zostaną wprowadzone kolejne zmiany w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich.

W pierwszym okresie – od 14 do 25 marca, w nocy i wcześnie rano – niektóre pociągi SKM linii S1 i S2, jadące w kierunku Otwocka i Sulejówka Miłosny będą kursowały przez Warszawę Centralną z pominięciem stacji: Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion. Dodatkowo dla części pociągów SKM S1 zostanie wprowadzona trasa skrócona z Otwocka przez Warszawę Śródmieście do Warszawy Zachodniej. Oznacza to, że nie będą kursowały w obu kierunkach pomiędzy Warszawą Zachodnią a Pruszkowem.

Pociągi SKM linii S3 – od 14 do 25 marca –  będą obsługiwały trasę skróconą Radzymin / Wieliszew / Legionowo – Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia peron 8. Obsługę odcinka pomiędzy Warszawą Zachodnią a Lotniskiem Chopina zapewnią pociągi SKM S2 i Kolei Mazowieckich. Od 26 marca większość pociągów SKM S3 jadących z kierunku Legionowa będzie zaczynała i kończyła kursy na stacji Warszawa Zachodnia peron 8. Dla części początkową i końcową stacją będzie Warszawa Wola, Warszawa Powązki lub Warszawa Gdańska.

Dla pociągów SKM linii S9 zmiany zostaną wprowadzone 26 marca i – podobnie, jak w przypadku linii S3 – będą polegały na skróceniu części relacji. Większość pociągów będzie standardowo zaczynała i kończyła kursy na stacji Warszawa Zachodnia peron 8, a pozostałe na stacji Warszawa Wola, Warszawa Powązki lub Warszawa Gdańska.

Zmieni się także rozkład jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. Wybrane pociągi będą rozpoczynały i kończyły kursy na stacji Warszawa Główna lub Warszawa Centralna.

Źródło: wtp.waw.pl

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *