Facebook

LEGIONOWSKI. Zostań żołnierzem WOT. 6MBOT z nową ofertą

2020-07-23 10:11:09

Chcesz wstąpić w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej, ale pierwszy 16-dniowy poligon przekracza Twoje możliwości czasowe? A może wahasz się i potrzebujesz porozmawiać z żołnierzem ze swojej okolicy, który już jest w WOT? Mamy dla Ciebie propozycję!

W systemie 8×2 dni

Po raz pierwszy w tym roku, 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej wychodząc naprzeciw osobom, które chcą zostać żołnierzami OT, ale ze względów osobistych czy służbowych nie mogą obecnie pozwolić sobie na ponad dwutygodniowy urlop, mogą rozpocząć szkolenie
w systemie 8×2 dni, czyli 8 kolejnych weekendów. Szkolenie rozpocznie się 22 sierpnia
w Płocku.

W systemie 16 dni

Nie masz planów na wakacje? Dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją wojskową drogę w trybie 16-dniowym, najbliższe szkolenie podstawowe rozpoczyna się 16 sierpnia w Pomiechówku, natomiast zajęcia programowe odbywać się będą ponad 400 kilometrów od miejsca wcielenia na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie.

Oba szkolenia zakończą się przysięgą wojskową

Kolejne zaplanowane są w terminach: 03-18.10.2020 r. i 28.11-13.12.2020 r.

Zamiast do WKU, napisz do nas

W 6 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej powstały nieetatowe Mobilne Zespoły Rekrutacyjne. Rekruterzy z WOT-u mają za zadanie wspomagać proces naboru kandydatów do służby w najmłodszym rodzaju sił zbrojnych. Headhunterzy (żołnierze WOT z Twojej okolicy) pomogą wypełnić wniosek o powołanie do służby, a następnie w Twoim imieniu złożą dokumenty do Wojskowych Komend Uzupełnień. Mazowieccy headhunterzy będą docierać do konkretnych ludzi i zachęcać ich do założenia munduru poprzez osobisty przykład.

– Rekruterzy z 6MBOT, to żołnierze Obrony Terytorialnej. Wszyscy z nich przed pierwszymi rozmowami z ochotnikami do wstąpienia w szeregi mazowieckiej brygady przeszli odpowiednie szkolenie. Poznali wymogi formalno-prawne, jakie powinien spełnić kandydat do służby wojskowej. Dodatkowo zostali zapoznani z przepisami z zakresu ochrony danych osobowych – wyjaśnia płk Przemysław Owczarek, dowódca 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, dodając: – Wszyscy headhunterzy posiadają odpowiednie upoważnienia do wykonywania swoich zadań. Dodatkowo będąc w szeregach WOT są w stanie odpowiedzieć na praktycznie wszystkie pytania dotyczących przygotowania i służby, czego często nie były w stanie zrobić osoby odpowiedzialne za proces rekrutacji w WKU.

Mobilne Zespoły Rekrutacyjne, skontaktuj się z nami:

– rejon Radomski (radomski, lipski, zwoleński, kozienicki, białobrzeski, przysuski, szydłowiecki)
kpr. Małgorzata Brzostwoska – malgorz.brzostowska@wot.ron.mil.pl
szer. Małgorzata Nowicka – tel. 530 103 089, malgorzata.nowicka@wot.ron.mil.pl

– rejon Płocki (płocki, sierpecki, gostyniński, sochaczewski)
szer. Tomasz Tyka – tel. 603 790 415, tomasz.tyka@wot.ron.mil.pl

– rejon Grójecki (garwoliński, grójecki, otwocki, piaseczyński)
szer. Marlena Rosłaniec – tel. 781 049 504, marlena.roslaniec@wot.ron.mil.pl

– rejony nowodworski, warszawski-zachodni, pruszkowski, grodziski, żyrardowski – wszyscy rekrutarzy

Od momentu złożenia wniosku do czasu odebrania karty powołania, czekają na kandydata do służby w WOT badania lekarskie i psychologiczne, zapoznanie z jedną z jednostek wojskowych w zależności od miejsca zamieszkania oraz komisja kwalifikacyjna.

Dla kogo WOT

O przyjęcie w szeregi WOT mogą ubiegać się rezerwiści oraz osoby, które do tej pory nie pełniły w żadnej formie służby wojskowej. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, w wieku 18-63 lat (w przypadku oficerów i podoficerów) oraz od 18-55 lat (w przypadku szeregowych), mogą zostać Terytorialsami. Podstawowe wymagania to, m.in.: obywatelstwo polskie, zdolność fizyczna i psychiczna do pełnienia czynnej służby wojskowej, a także niekaralność. Ponadto kandydaci na żołnierzy WOT nie mogą pełnić czynnej służby w innych formacjach mundurowych oraz nie posiadać przydziału kryzysowego.

System szkolenia

Proces szkolenia Terytorialsa rozpoczyna się od 16 – dniowego szkolenia podstawowego, które jest przeznaczone dla osób, które nie pełniły wcześniej służby wojskowej w żadnej formie. Dla żołnierzy rezerwy przeznaczone jest szkolenie wyrównawcze, trwające 8 dni. Oba szkolenia otwierają 3-letni cykl szkoleniowy przeznaczony dla żołnierzy terytorialnej służby wojskowej.
W pierwszym roku służby tzw. okresie szkolenia indywidualnego odbywa się szkolenie ogólnowojskowe, w drugim roku szkolenie specjalistyczne w zakresie konkretnej funkcji, natomiast trzeci rok to szkolenie zgrywające pododdziały.

Nie wahaj się! Czekamy na Ciebie!

Marlena Rosłaniec 
Rzecznik Prasowy 6MBOT

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *