LEGIONOWSKI. „Zwolnij! Życie przed Tobą!” – działania policji

2019-04-16 7:33:51

„Zwolnij! Życie przed Tobą!” – to działań prowadzonych przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego legionowskiej komendy, które obejmą cały powiat. Funkcjonariusze od dziś do 19 kwietnia swoją uwagę skupią na kierujących pod kątem, czy stosują się oni do ograniczeń prędkości. Akcja będzie miała również charakter edukacyjny, gdyż nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków i kolizji

Celem prowadzonych działań będzie zapobieganie najgroźniejszym zdarzeniom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Mundurowi będą szczególnie wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, bo to one są jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne , gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z przepisami. W trakcie kontroli policjanci przypominać będą kierującym, że wolniej oznacza bezpieczniej.

Pamiętajmy droga to nie miejsce na brawurę, tak więc noga z gazu. Czasem lepiej dojechać kilka minut później, a szczęśliwie i bezpiecznie.

Komentarze

1 komentarz

  1. Konwent Aktywistów odpowiedz

    Mieszkańcu, włącz myślenie i zastanow się, dlaczego prewencją na drogach policjanty zajmują się tylko w jeden tydzień w roku, przez pozostałe tygodnie wybierając jednak polowanie zza ekranow dźwiękochłonnych na Modlińskiej, zza przystanku w Olszewnicy czy zza muru cmentarza w Chotomowie. Zapytaj ich, czemu ani razu nie widziałeś ich pod szkołami w powiecie? A pod przedszkolami? Zapytaj ich, jak wygląda w realu akcja “bezpieczna droga do szkoły” (największa fikcja legionowskiej policji, demaskująca impotencję calego garnizonu, łącznie z nową komendant oraz kompeltną bezmyślność tej formacji). Dobrze, że nie organizują “tygodni zadawnia prostych pytań”, bo w przeciwnym razie wszyscy poszliby na L4 z powodu deprechy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *