Likwidacja szkody jest prostsza niż myślisz. Dowiedz się co robić po stłuczce

2020-03-26 5:05:36
Każda szkoda na naszym aucie wiąże się z wieloma niedogodnościami. Nawet najmniejsza rysa potrafi wyprowadzić z równowagi, a koszt jej usunięcia jest niewspółmierny do jej wielkości. Można jednak kupić sobie trochę spokoju, jeśli odpowiednio zabezpieczymy samochód na wypadek niemal każdego uszczerbku.

 

Masz nowe auto? Zabezpiecz je

Tak. Nie tylko ubezpiecz, ale i zabezpiecz. Nowe auta mają to do siebie, że w trakcie pierwszych trzech lat potrafią stracić na wartości nawet połowę. Dotyczy to zwłaszcza drogich i mniej popularnych modeli. Dlatego tak ważne jest zadbanie o to, aby w razie odsprzedaży mieć lepszą kartę przetargową.

Zadbane auto zawsze ma większą wartość. Dlatego wydając sporą kwotę na nowe auto, nie warto też oszczędzać na jego zabezpieczeniu. Nie są to tanie zabiegi, jednak warto wyłożyć z kieszeni kilkaset albo nawet kilka tysięcy złotych, aby nie martwić się takimi kwestiami jak odpryski czy zarysowania. Oczywiście, nie uchroni to przed mocnymi obcierkami, jednak przed mniejszymi już tak.

Na co warto postawić? Na pewno podstawą jest odstawienie świeżo kupionego auta prosto do salonu autodetailingu. Tam możemy zdecydować, co chcemy zrobić. Fachowcy najpierw oczyszczą lakier ze wszystkich zabrudzeń, które pozostały po foliach transportowych, wypolerują lakier i wtedy dopiero go ostatecznie zabezpieczą. Można to zrobić powłoką ceramiczną o twardości 9h, która chroni przed kamykami i tworzeniem się kulistych zarysowań, albo pójść krok dalej i pokryć cały samochód – lub przynajmniej jego najbardziej narażone elementy – folią ochronną. Ta druga opcja jest zdecydowanie droższa, ale też lepsza. Folie są bardzo odporne i wytrzymują nawet rysowanie ostrymi narzędziami. Co ważne, takie folie, pod wpływem ciepła, wracają do swojej pierwotnej postaci, dzięki czemu samochód przez długi czas pozostaje nieskazitelny.

Co zrobić, gdy uszczerbek jednak się zdarzy?

Niestety, często jest tak, że myślimy dopiero po fakcie. Dlatego tak ważne jest, aby, gdy nie zabezpieczamy auta, mieć odpowiednie ubezpieczenie. Poza obowiązkowym OC dobrze jest mieć także AC oraz pakiety pomocnicze, jak ubezpieczenie szyb czy opon. AC daje nam możliwość naprawy auta bezkosztowo, jednak tracimy zniżki. W przypadku posiadania dodatkowych ubezpieczeń możemy wymienić np. pękniętą szybę bez utraty zniżek u danego ubezpieczyciela.

Każdy proces likwidacji szkody wygląda tak samo. Bez względu na to, czy zgłaszamy ją z OC, czy AC. Najpierw zgłaszamy ją do ubezpieczyciela, który rozpoczyna działania. Jednak, aby nie być w pełni zdanym na to, co nam zaproponuje, dobrze jest mieć wcześniej wybrany warsztat. Sprawdzona w takich zadaniach jest warszawska Autoreduta, która dba o to, aby klient nie musiał się przejmować żadnymi formalnościami. Wszystko jest załatwiane przez osobistego doradcę – po prostu odstawiamy samochód i odbieramy, kiedy będzie gotowy. Szybko, sprawnie i bez zbędnych nerwów.

Artykuł zewnętrzny

Przeczytaj więcej na: http://www.autoreduta.pl/blog/porady/5-waznych-pytan-o-likwidacje-szkody-sprawdz-czy-znasz-odpowiedzi

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *