Lokalnie znaczy lepiej

2016-12-21 10:30:04

Dlaczego ogłoszenia lokalne zyskują na popularności?
Zamieszczanie ogłoszeń lokalnych nie jest niczym nowym, wręcz przeciwnie, można określić to jako “powrót do źródeł”. W końcu ludzie od zawsze potrzebowali usług, pragnęli wymieniać towary czy zawierać transakcje. Poza tym  lokalnie ludzie się po prostu znali, bazowali na lokalnych opiniach, więc informacje były sprawdzone.

 

Dlaczego ogłoszenia lokalne zyskują na popularności?

Zamieszczanie ogłoszeń lokalnych nie jest niczym nowym, wręcz przeciwnie, można określić to jako “powrót do źródeł”. W końcu ludzie od zawsze potrzebowali usług, pragnęli wymieniać towary czy zawierać transakcje. Poza tym lokalnie ludzie się po prostu znali, bazowali na lokalnych opiniach, więc informacje były sprawdzone. Oczywiście wpływ na lokalność miał również system komunikacji i lokalizacji. Niegdyś takie zawężenie terytorium wymuszała sytuacja – podróże były długie, niebezpieczne i kosztowne, a przecież jeżeli człowiek się ogłasza to zazwyczaj ani nie może, ani zwyczajnie nie chce czekać. To zrozumiałe i całkowicie usprawiedliwia ogłoszenia lokalne, które zamieszczano wcześniej. A jak jest teraz?

Ogłoszenia lokalne współcześnie
Niegdyś przekazywane ustnie, potem za pomocą kartek przybijanych na tablicach informacyjnych, rozklejanych na drzewach czy wystawianych na witrynach sklepowych. W końcu przyszła kolej na prasę i słowo drukowane – dział ogłoszeń lokalnych w lokalnych gazetach to coś, co przecież prosperuje do tej pory. Choć lata świetności ma już jednak za sobą. Internet i serwisy ogłoszeń lokalnych zagarnęły dla siebie praktycznie całą niszę. Nie bez kozery mówi się, że w Internecie jest wszystko – wystarczy tylko wiedzieć, gdzie szukać. A serwis ogłoszeń lokalnych nadaje się do tego celu zdecydowanie najlepiej. Nieważne czy poszukuje się danego towaru, chce się coś sprzedać, ofiarować wykonanie jakiejś usługi czy poszukać jakiegoś usługodawcy. Być może też po prostu szuka towarzystwa – by wyjść wspólnie na spacer z psami, wybrać się do kina, knajpy czy klubu fitness. A rozwiązania lokalne są najlepsze. Bo przecież w swojej własnej okolicy też można odkryć wspaniałych ludzi i osiągnąć wszystko to, co się chce osiągnąć. I chociaż w dzisiejszych czasach świat jest mniejszy niż kiedykolwiek, a podróże tańsze i szybsze – chyba nikt nie wyobraża sobie sytuacji, w której jeździ sto kilometrów w jedną stronę, jeżeli z powodzeniem może coś załatwić na miejscu. Serwisy ogłoszeń lokalnych zbliżają do siebie miejscową społeczność i łączą ludzi.

Gdzie zamieszczać skuteczne ogłoszenia lokalne?
Obecnie ogłoszenia lokalne przeżywają drugą młodość, co zresztą widać po sytuacji panującej na rynku ogłoszeniowym. Istnieje mnóstwo serwisów ogłoszeniowych, niestety te największe są przeważnie płatne, a koszt zamieszczenia ogłoszenia lokalnego na poziomie 30 zł jest po prostu zbyt wysoki, przez co pozostają serwisy nieco mniejsze, ale obecnie dużo bardziej skuteczne od rynkowych monopolistów, głównie za sprawą ich darmowego charakteru. Serwisy darmowe zawierają obecnie dużo więcej ogłoszeń, bo niestety kwota rzędu kilkudziesięciu złotych jest dla wielu ogłoszeniodawców barierą nie do przeskoczenia. Przykładem tego typu serwisu jest warszawski serwis ogłoszeniowy http://warszawalokalnie.pl, który jest doskonałym miejscem gdzie możemy lokalnie szukać pracy, oferować swoje usługi, czy też oferować prywatne rzeczy do sprzedaży.

Komentarze

1 komentarz

  1. Megi123 odpowiedz

    Kiedyś wszyscy sprzedawali wszystko i kupowali w pewnym serwisie aukcyjnym:) ale od pewnego czasu i ja i jak zauważyłam moi znajomi przestali wystawiać aukcje i korzystaja wlasnie z takich serwisow, bo jest taniej…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *