LOTNISKO WARSZAWA-MODLIN. Lotnisko “może działać 24 godziny na dobę”

2017-07-19 1:00:45

Więcej miejsca dla pasażerów, szybsza odprawa, ruchome schody – za pół roku ma ruszyć rozbudowa zapychającego się terminala na nowodworskim lotnisku. Władze portu lotniczego liczą, że jeszcze jesienią zacznie z niego latać kolejny przewoźnik. Chciałyby też przejąć nocne loty z Lotniska Chopina.

– Jesteśmy gotowi do obsłużenia rocznie nawet o 25 procent więcej pasażerów. Lotnisko może działać niemal przez całą dobę, gdyż nie obowiązują tu zakazy związane z ciszą nocną – mówił podczas ostatniej konferencji prasowej Leszek Chorzewski, p.o. prezesa portu lotniczego w Modlinie.
Chodzą słuchy, że na Okęciu ma być wkrótce wprowadzony bezwzględny zakaz lotów w nocy i wtedy rzeczywiście do Modlina można by przenieść część operacji lotniczych. Rzecznik portu na Okęciu nie odpowiedział jednak, podczas konferencji, czy rzeczywiście loty nocne mają być tam całkiem zabronione.
Prezes Leszek Chorzewski podkreślał, że nowodworskie lotnisko nie stoi w miejscu. Planuje się wiele inwestycji. Tę największą ma być doprowadzona do portu lotniczego linia kolejowa, a także rozbudowa terminalnu i budowa hotelu.
– Nasze lotnisko nie osiągnęło jeszcze pełnej przepustowości, ale by odpowiedzieć na oczekiwania rynku, planujemy wiele inwestycji. Mam nadzieję, że w ciągu kilku lat do portu będzie doprowadzona linia kolejowa, co poprawi dostępność dla podróżnych. W planach jest też rozbudowa terminalu i hotel, który miałby stanąć w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska.
Obecnie z Modlina latają w ponad 50 kierunkach samoloty przewoźnika Ryanair. Lotnisko, które powstało 5 lat temu, było nastawione na tanie linie i przewoźników czarterowych. Do dziś odprawiono tam prawie 10 milionów pasażerów.
Według władz portu, są też duże szanse, że jeszcze jesienią tego roku z Modlina zacznie latać drugi przewoźnik. Leszek Chorzewski nie chce jednak na razie powiedzieć o jaką linię chodzi. Na razie z Modlina lata tylko irlandzki Ryanair, który od jesieni będzie oferował loty do 49 miast.
red.

Komentarze

1 komentarz

  1. Mieszkający pod pasem startowym odpowiedz

    I to jest komentarz ” Nie obowiązuą tu “zakazy ciszy nocnej”. To spróbuj tu mieszkać w okolicy baranie to zobaczysz jak jest wspaniale. A wy radni wszelkich maści macie swoje zapewnienia Struzika że będzie cicho i spokojnie. Jak lotnisko zaczęło działać to mają wszystko i wszystkich w d….e. No i dalej ognia na całego, a ludzie, ptaki i specyficzny obszar przyrodniczy woków Narwi i Zalewu Zegrzyńskiego może trafić szlak. takie podejście było w komunie i dlatego zlokalizowano tu lotnisko. Dzięki PO i PEZELOWI ( jak mówi Kamysz) a szczególnie Struzikowi mam kolejny pasztet i poparcie idei komunistycznego nieliczenia się z ludźmi. Tylko Kasa i jeszcze raz Kasa się liczy dla tzw. samorządowców. Mam propozycje aby Struzik i wszystkich zwolenników rozbudowy lotniska – aby Struzik za nasze pieniądze którymi tak beztrosko szasta wybudował sobie lotnisko około swojego domu i koniecznie na przedłużeniu pasa startowego – może wówczas zmądrzeje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *