Majówka na drogach powiatu

2016-05-04 3:40:56

8 nietrzeźwych kierujących i 11 kolizji – to bilans długiego majowego weekendu na terenie powiatu legionowskiego. Rekordzista zatrzymany przez policjantów wsiadł za kierownicę z 1,9 promila alkoholu.

Tegoroczną majówkę z pewnością można uznać za bezpieczną gdyż nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Wzmożone kontrole na drogach naszego powiatu i ostrożność kierowców sprawiły, że długi majowy weekend należał do jednego z bezpieczniejszych od kilku lat. Na drogach doszło do 11 kolizji. Tym razem obyło się bez wypadków drogowych i ofiar. Policjanci legionowskiej komendy i ościennych komisariatów zatrzymali 8 nietrzeźwych kierujących.

Rekordzistą okazał się kierujący fiatem 41-letni Tomasz M., który na ul. Kościuszki w Legionowie 2 maja po godz. 15.00 kierował pojazdem z 1,9 promila alkoholu w organizmie. Ponadto jak się okazało mężczyzna był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Legionowie do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przez długi weekend przeprowadzili 458 kontroli pojazdów. Wystawili 229 mandatów karnych za wykroczenia w ruchu drogowym. 11 mandatów wystawionych zostało osobom pieszym, które nieprawidłowo zachowywały się na drodze.

Policjanci drogówki zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych za niesprawne pojazdy oraz 22 prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Źródło: KPP w Legionowie

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *