Malediwy jako wymarzone wakacje jesienią – odkryj tajemniczą wyspę w dwa tygodnie!

2019-07-12 4:23:35
Egzotyczny archipelag na Ocenie Indyjskim przyciąga swoim wyjątkowym pięknem turystów z całego świata. Polacy również coraz chętniej wypoczywają na rajskich plażach oblanych szafirowymi wodami oceanu. Czy Malediwy to dobre miejsce na wyjazd jesienią? Co można zobaczyć przez dwa tygodnie pobytu na wyspach?

 

Malediwy – miejsce na wymarzone wakacje?

Osoby, które decydują się na podróż na Malediwy, mogą być pewne, że rzeczywistość jest odzwierciedleniem zdjęć z katalogów. Przepiękne rafy koralowe sprawiają, że jest to wymarzona lokalizacja dla miłośników nurkowania. Plaże na Malediwach są piękne. W dzień ich piasek jest biały jak śnieg, w nocy mieni się w świetle księżyca i gwiazd. Na wyspie obowiązuje zakaz hałasu, by odpoczywające osoby mogły w pełni się zrelaksować. Bardzo popularnym rodzajem wypoczynku jest pobyt w malowniczych, drewnianych domkach na wodzie, które stoją na specjalnych palach. Pod nimi swobodnie toczy się podwodne życie.

Co warto zobaczyć na tajemniczej wyspie?

Odpoczywając na Malediwach, warto pojechać do Male – stolicy wyspy. Tamtejszy targ rybny i meczet The Grand Friday Mosque cieszą się popularnością wśród turystów. Spragnieni wrażeń podróżnicy mogą wybrać się na atol Addu, by tam nurkować i podziwiać piękno koralowców oraz wielkich ryb. Miłośników pięknych widoków na pewno ucieszy możliwość wykupienia lotu widokowego. Bardzo popularną rozrywką na Malediwach jest także wieczorny piknik na łodzi. Takie wydarzenia są organizowane regularnie, a kucharze na oczach turystów przygotowują dania inspirowane kuchnią indyjską i indonezyjską. Malediwy to wspaniałe miejsce na wakacje z dziećmi. Rodziny, które chcą pokazać swoim pociechom kawałek świata, mogą zastanowić się również nad wyjazdem na Mauritius. Więcej informacji znajduje się w artykule pt.: „Mauritius rodzinnie – jaki to koszt. Wskazówki dla planujących wakacje na Mauritiusie z dziećmi”.

Sposób na niezapomniane dwa tygodnie na Malediwach jesienią

Jesień to dobry czas na to, by odwiedzić Malediwy. Pora deszczowa, która trwa od maja do listopada, powoli się kończy, a ruch turystyczny wciąż jest niewielki. Temperatura na wyspach wynosi około 30 stopni Celsjusza, a jedyne, czego można się obawiać, to okazjonalnie padający deszcz. Najlepszym miesiącem na wakacje na Malediwach jest październik. Dwa tygodnie na wyspach to dość czasu, by odpocząć i cieszyć się wyjątkowymi wakacjami w raju. Więcej informacji na temat pogody oraz plaż na Malediwach można znaleźć na stronie Memories.pl.

Egzotyczne plaże, rafy koralowe, piękne widoki i atmosfera pełna szczęścia i spokoju – to wszystko przyciąga turystów z całego świata i zamienia Malediwy w raj na ziemi.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *