Mama pracująca? To możliwe!

2022-03-02 1:34:43

Dziś rozwój kariery zawodowej jest bardzo ważny nie tylko dla mężczyzn, ale i kobiet. Nie każda z młodych mam chce spędzać sześciu, dwunastu miesięcy na urlopie macierzyńskim lub dwóch lat na wychowawczym. Jest wiele kobiet, które chcą wrócić jak najszybciej do pracy, ponieważ daje im ona spełnienie. Jak wrócić do życia zawodowego po urodzeniu dziecka?

Zadbaj o siebie i maleństwo

Nie oszukuj się, że wrócisz do pracy od razu po porodzie. To bardzo trudne i nie przysłuży się ani Tobie, ani Twojemu dziecku. Daj sobie czas, bądź dla siebie dobra i troskliwa w okresie połogu. Nawiąż bliskość z dzieckiem. Jeśli możesz i chcesz, karm je piersią, bo to dla niego teraz bardzo ważne. Wykształca w ten sposób zdolności socjalne, ćwiczy mięśnie twarzy, otrzymuje mnóstwo witamin i minerałów, które zawiera Twój pokarm. Wytwarzasz też w ten sposób intymną więź między Wami. Z czasem pierś zastępuj butelką, aby przyzwyczaić maleństwo do zmiennego źródła pokarmu.

Dziś w Polsce, opieką nad dzieckiem może zająć się nie tylko matka, ale i ojciec. Jeśli więc zdecydujecie się na to, że wracasz do pracy, przedyskutujcie dokładnie kroki jakie podejmiecie. Może maluchem zajmie się w tym czasie tata, a może będziecie potrzebować niani? Jeśli postawicie na zatrudnienie osoby z zewnątrz, dokładnie ją sprawdźcie. Niech będzie to osoba godna zaufania, z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem.

Wyposażenie do pracy

Młoda mama, która decyduje się na powrót do pracy powinna być przede wszystkim w pełni sił. Upewnij się, że Twoja kondycja fizyczna i psychiczna pozwalają na powrót do obowiązków zawodowych. Bez tego może być trudno Ci skoncentrować się na powierzonych zadaniach, a jeśli dojdą do tego dolegliwości zdrowotne, praca może stać się bardzo męcząca.

Wybierając się do pracy warto zgromadzić w szafie eleganckie sukienki do karmienia, bluzki czy golfy. Wszystko to przydaje się podczas czasu spędzanego z dzieckiem, ale nie tylko. Ubrania te posiadają specjalnie opracowane systemy, które pozwalają na dyskretne udostępnienie dziecku piersi. Być może będziesz chciała codziennie wyrwać się na chwilę z pracy, aby nakarmić dziecko, a może będziesz zmuszona odciągnąć mleko z piersi w trakcie przerwy. Takie rozwiązanie bardzo ułatwi Ci to zadanie. Eleganckie sukienki do karmienia nie muszą być bowiem zdejmowane. Wystarczy rozpiąć suwak, ukryty na wysokości piersi. Nie odsłaniasz się w ten sposób za bardzo i nadal czujesz się komfortowo.

Będziesz potrzebować też wkładek laktacyjnych oraz laktatora. Wkładki umieszcza się w staniku. Wchłaniają one pokarm, który może wydostawać się przez sutki. Zapobiegają powstawaniu plam na odzieży. Laktator potrzebny będzie w chwili, w której będziesz chciała odciągnąć mleko z piersi. Po rozpięciu suwaka w odzieży do karmienia, należy przystawić urządzenie do sutka i zaczekać aż ściągnie ono pokarm do buteleczki.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *