Materace nawierzchniowe – jak uratować stare łóżko?

2017-03-06 4:17:29

Materace nawierzchniowe, zwane też topperami, znacząco podnoszą jakość naszego snu. To innowacyjne rozwiązanie nie tylko chroni powierzchnię bazową przed zniszczeniem i zabrudzeniem, ale przede wszystkim pomaga w bardzo prosty sposób dostosować twardość podłoża do naszych upodobań. Niestety jednak, materace nawierzchniowe są ciągle słabo znane i wiele osób nie zdaje sobie sprawy z możliwości, jakie otwierają przed nimi te materace.

 

 

Materace nawierzchniowe – co to takiego

Materace nawierzchniowe nie są typowymi materacami, choć spełniają ich funkcje. Przyjmują one formę nakładek o grubości od trzech do sześciu centymetrów i charakteryzują się różnymi właściwościami. Dzięki dodatkowym gumkom mogą być z łatwością umieszczane na innym, klasycznym materacu, wersalce, sofie, czy kanapie i nie przesuwają się w czasie snu.

Materace nawierzchniowe – zalety

Materace nawierzchniowe są bardzo praktycznym i ekonomicznym rozwiązaniem. Jeśli z jakiś względów nie chcemy kupować nowego materaca, a stary nie jest zbyt wygodny, taka nakładka błyskawicznie zamieni go w komfortowe i zdrowe podłoże. Tak samo mają się spawy, jeżeli nieopatrznie kupiliśmy zbyt twardy lub miękki materac i nie chcemy lub nie możemy go wymienić na inny model. Ponadto materace nawierzchniowe są dostępne w licznych wariantach, również kolorystycznych, dlatego stanowią świetny sposób na podniesienie walorów estetycznych naszej sypialni.

Co więcej, jak radzi konsultant sklepu z materacami Materace dla Ciebie, jeżeli posiadamy zwierzęta, które często przebywają z nami w mieszkaniu i sypiają na łóżku, warto zabezpieczyć materac bazowy topperem. W razie zabrudzenia bardzo łatwo go zdejmiemy i wyczyścimy pozbywając się nie tylko brudu i plam, ale też ewentualnych roztoczy i bakterii, co pozytywnie wpłynie na jakość naszego wypoczynku. A w skrajnych wypadkach, czyli jeżeli nakładka ulegnie bezpowrotnemu zniszczeniu lub uszkodzeniu, poniesione straty będą znacznie mniejsze…

Ponadto materace nawierzchniowe będą doskonałym rozwiązaniem w małych mieszkaniach, stanowiąc kompromis pomiędzy wygodą a oszczędnością miejsca. Jest faktem powszechnie znanym, że w niewielkich domach często brakuje miejsca na klasyczne łóżka. Są one zastępowane meblami wypoczynkowymi, sofami lub wersalkami, które nocą służą do spania, a rankiem, po złożeniu, pozwalają zyskać odrobinę przestrzeni i, na przykład, przemienić sypialnię w elegancki salon. Nie da się jednak ukryć, że takie rozwiązanie pozostawia wiele do życzenia pod względem komfortu. I tutaj właśnie na ratunek spieszą materace nawierzchniowe, dzięki którym niewygodną sofę możemy błyskawicznie przemienić w optymalnie dostosowane do indywidualnych upodobań i potrzeb łoże.

Wreszcie, materace nawierzchniowe mogą być idealnym wyjściem w podróży. Tyczy się to przede wszystkim tych osób, które nie lubią spać w łóżkach hotelowych. W takiej sytuacji niewielki topper schowany w bagażniku samochodu rozwiąże wszelkie problemy.

Materace nawierzchniowe – rodzaje

Materace nawierzchniowe, podobnie jak ich bardziej tradycyjne odpowiedniki występują w wielu wariantach różniących się rodzajem zastosowanych w produkcji materiałów. Do najpopularniejszych należą:

 • materace nawierzchniowe z pianki termoelastycznej – zpaewniają miękkie, optymalnie dostosowujące się do kształtu ciała podłoże, poprawiają krążenie krwi i pomagają utrzymać naturalne krzywizny kręgosłupa w czasie snu,
 • materace nawierzchniowe lateksowe – są antyalergiczne, sprężyste, zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza i bardzo dobrze podpierają ciało,
 • materace nawierzchniowe z pianki poliuretanowej – występują w różnych wariantach twardości.

Materace nawierzchniowe – jak wybrać

Wybierając materac nawierzchniowy powinniśmy wziąć pod uwagę te same kryteria, co w przypadku materacy tradycyjnych, czyli przede wszystkim wiek, wagę, ewentualne problemy zdrowotne oraz indywidualne upodobania. W tym ostatnim wypadku należy jednak uważać, aby nie pomylić preferencji ze złymi nawykami wyrobionymi przez lata spania na nieodpowiednich powierzchniach. Dla uniknięcia błędnego wyboru najlepiej wybrać dobry sklep, taki jak Materace dla Ciebie Warszawa, gdzie oprócz szerokiej gamy najwyższej jakości produktów, będziemy mogli liczyć na fachowa poradę doświadczonego personelu.

Materiał zewnętrzny

Komentarze

5 komentarzy

 1. Gosia odpowiedz

  tzn.0zł. 🙂

 2. Gosia odpowiedz

  wejdź na ich stronę, mają tam coś w stylu e-sklepu i chyba dostawe za )zł.

 3. Ola odpowiedz

  Typu toper, ja kupiłam dawno w sembella, nie wiem, czy jeszcze mają.

  1. Kamila odpowiedz

   Mają na pewno, ostatnio kupiłam, są do wyboru trzy rodzaje, ja sobie kupiłam z pianki termoelastycznej, ale ze zwykłej też są.

 4. T.g odpowiedz

  Gdzie mogę kupić taki materac typu toner?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *