MAZOWSZE. Obława na paserów. Dwóch zatrzymanych na terenie powiatu legionowskiego

2020-08-14 6:37:05

W trakcie szeroko zakrojonych działań na terenie powiatu legionowskiego policja doprowadziła do zlikwidowania 3 dziupli samochodowych. Policjanci z legionowskiej Komendy zatrzymali dwie osoby, które usłyszały zarzuty paserstwa

W ostatnim tygodniu lipca br. (27-31 lipca) policjanci z garnizonu stołecznego we współpracy z komendami powiatowymi m.in na terenie powiatu legionowskiego prowadzili szeroko zakrojoną akcję mającą na celu uderzenie w przestępczość zajmującą się kradzieżami samochodów. Przez 5 dni ponad 200 policjantów we współpracy ze Strażą Graniczną oraz inspektorami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadziło kontrolę 70 miejsc.

Powodem tak szeroko zakrojonych działań były informację operacyjne policjantów dotyczące 42-letniego Dariusza K. z Wołomina. Według informacji jakie posiadała policja do Dariusza K. i jego wspólników trafiała większość skradzionych aut. Na podstawie zebranego materiału Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga wydała nakazy przeszukań na terenie aglomeracji.
W Wołominie policjanci zabezpieczyli 1100 części samochodowych bez numerów VIN. Znalezione części pochodziły z aut skradzionych w Polsce, Austrii i Niemczech. 42-latek usłyszał 36 zarzutów paserstwa.
Kolejne zatrzymania miały miejsce na terenie naszego powiatu, gdzie zatrzymane zostały dwie osoby. W trakcie przeszukiwań adresów policjanci trafili na trzy dziuple samochodowe. Kolejni zatrzymania miały miejsce w Piasecznie.
Policja zapowiada kolejne działania wymierzone w paserów.

fot. policja.waw.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *