MAZOWSZE. Zakaz używania dmuchaw. Program ochrony powietrza

2020-12-03 8:30:50

Od stycznia 2021 r., na terenie Województwa Mazowieckiego nie będzie można używać dmuchaw do liści. Podobny zakaz funkcjonuje już od dawna w Warszawie


Województwo mazowieckie podnosi świadomość ekologiczną wśród mieszkańców miast i wsi. Na Mazowszu realizowanych jest coraz więcej programów na rzecz ochrony środowiska. Dmuchawy ułatwiają sprzątanie liści na jesieni. Najczęściej stosowane są urządzenia z silnikiem spalinowym, te wydzielają jednak toksyczne substancje. Powyższy zakaz jest jednym z zapisów programu ochrony powietrza, uchwalonego we wrześniu. Wprowadził on również kary za palenie w kominku podczas występowania smogu. Zgodnie z przepisami zakaz używania dmuchaw dotyczy wszystkich, również osób prywatnych. Mandat za używanie dmuchaw może wystawić straż miejska. Za złamanie zakazu dotyczącego używania dmuchaw grozić będzie kara od 500 do 5000 zł.

Paulina Nowicka

Komentarze

5 komentarzy

 1. stachu jons odpowiedz

  pojebało się w główce a gdzie zakaz używania aut one też jak jadą t wzniecają wtórnir pył, moja dmuchawa moja sprawa

 2. mieto odpowiedz

  Już wiem od kogo pożyczyć dmuchawę. Zadzwonię później… 😉

 3. sp5nzu odpowiedz

  Ja akurat się cieszę, bo panowie z dmuchawami, jak sprzątali ulicę, to cały syf wdmuchiwali przez parkan na moją posesję, Raz nawet ich sfilmowałem, kiedy dmuchali do sąsiada. Gorzej, bo nie ma gdzie domagać się sprawiedliwości – wszyscy tacy sami!

  1. Victor odpowiedz

   To nie wina dmuchawy tylko ludzi.

 4. Victor odpowiedz

  Jak będą sprzątane parki, skwery i ulice? Grabkami? Wojsko przyjedzie? Bzdura totalna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *