Męskie sprzątanie

2019-02-14 6:21:43
Nikomu nieznanym zbiegiem okoliczności to kobiety są od lat odpowiedzialne za porządek w domu. Jeśli kobieta nie sprząta to oznacza, że jest czysto. Takim mottem kieruje się wielu mężczyzn, którzy od dawna nie włączali odkurzacza. Swoją drogą, to bardzo niesprawiedliwe, że sprzątanie w naszej tradycji idzie w parze z kobietą. A przecież podział obowiązków to podstawa! Jeśli Twój mężczyzna nie za bardzo garnie się do sprzątania, mamy dla Ciebie kilka rad, jak go do tego zachęcić. Zerknij do artykułu i przekonaj się, jakie to łatwe!

 

Nie krytykuj swojego mężczyzny!

Krytyka, o ile nie jest konstruktywna, działa negatywnie na mężczyzn. Żaden z nich nie lubi, jak zwraca mu się uwagę na rzeczy, które zrobił źle. Przez to często się zraża i traci zapał do wykonywanych czynności. Nie tylko, jeśli chodzi o sprzątanie, ale także robótki domowe, zakupy czy opiekę nad dziećmi. A może wystarczy pochwalić i docenić? Jeśli powiesz swojemu mężczyźnie, że świetnie idzie mu odkurzanie, na pewno się ucieszy i będzie to robił z jeszcze większą satysfakcją. Jeśli jednak rzeczywiście coś mu przy tym sprzątaniu nie wychodzi, zasugeruj bardzo delikatnie, że możesz mu pokazać, jak może ułatwić sobie pracę. Nigdy, ale to przenigdy nie mów, że pokażesz mu, jak powinno się to robić. W takim wypadku mógłby poczuć się bezużyteczny. Nawet duży chłopiec czasem potrzebuje pochwały!

Rozplanuj mu pracę!

Nie każdy mężczyzna wie, jak powinno się dokładnie sprzątać. Mało tego, wielu z nich nawet nie wie od czego zacząć! Przygotuj mu krótki harmonogram pracy. W kilku punktach opisz po kolei, co należy zrobić. Na pewno będzie mu łatwiej ogarnąć ten chaos. Nie zaszkodzi, kiedy uwzględnisz też 2-3 przerwy, aby mógł chwilę odpocząć. Doceni, że się o niego martwisz. Jeśli podczas jednej z nich będzie na niego czekała na stole gorąca pyszna kawa, ucieszy się podwójnie! Takie gesty sprzyjają sprzątaniu!

Wyposaż go w dobry sprzęt!

Wielu mężczyzn nie lubi sprzątać, ze względu na urządzenia i preparaty. Mylą im się środki chemiczne, muszą często pytać, do czego się ich używa. Poza tym obsługa odkurzacza czasami może sprawiać problemy. Szczególnie, gdy jest on wyposażony w nieodpowiednie worki. Słabe, podatne na uszkodzenia worki do odkurzacza, mogą naprawdę nadszarpnąć nerwy nie tylko kobiety, ale także mężczyzny. Jeśli kupisz worki wytrzymałe i pojemne, a przy tym dobrze filtrujące zanieczyszczenia, Twój mężczyzna na pewno to doceni. Nie chcesz przecież, żeby denerwował się zmarnowaną pracą, kichając przy tym nieustannie. Syntetyczne worki do odkurzacza spowodują, że mężczyzna pokocha sprzątanie, a Ty będziesz mogła wreszcie cieszyć się odrobiną odpoczynku.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *