Facebook

Metody na monitoring kanalizacji

2017-12-22 4:37:24

Monitoring kanalizacji jest takim działaniem, które z pewnością warto wykorzystać, jeśli do oddania ma być nowa kanalizacja. Poza tym, kiedy czynne odcinki kanalizacji domagają się sprawdzenia, to również warto skorzystać z takiego monitoringu. Oczywiście, nie warto wykonywać go samemu, lecz zdecydować się na to, by przeprowadzony został przez profesjonalistów.

 

Na czym polega monitoring kanalizacji?

Firma Stankan, w swojej ofercie znajdującej się na stankan.pl przewiduje usługę jaką jest monitoring kanalizacji. Najczęściej, do sprawdzania rur wybiera się oświetlacze LED, o wysokiej jasności. Dzięki temu można sprawdzić wszystkie kierunki obserwacji. Obudowa oświetlacza jest na tyle solidna, że można z niej skorzystać nawet w wyjątkowo trudnych warunkach. Na podstawie obserwacji z nowoczesnej kamery można stworzyć raport związany z tym, jak działa kanalizacja. Raport ten obejmuje takie parametry jak: normy ATV, grafika odcinków, wykresy spadków, a także foto – raporty z dokładnymi zdjęciami newralgicznych punktów kanalizacji. Dzięki monitoringowi kanalizacji można sprawdzić, jaki jest stan rur, ich drożność i efektywność działania. W rurach wewnętrznych wszystkie podane powyżej parametry sprawdza się kamerą przenośną. Uzyskane dane z raportów zapisywane są na płytach CD.

Skuteczne podejmowanie dalszych działań

Jeżeli podczas monitoringu zostaną wskazane jakiekolwiek pęknięcia, ubytki, czy inne uszkodzenia to można od razu przejść do prac naprawczych. Poza tym, monitoring pozwala sprawdzić, czy konkretną kanalizację można oddać do użytku, czy lepiej jeszcze coś poprawić. Warto z tej usługi skorzystać w firmie Stankan, gdyż da to pewność, że będzie się tam korzystać z najlepszego sprzętu. Monitoring kanalizacji jest ważną usługą, którą należy również przeprowadzać w przypadku starych kanalizacji. To pozwoli lepiej oceniać ich działanie, zwłaszcza, gdy dochodzi do awarii. Innowacyjne metody monitoringu są rzeczywiście przydatne i warto je wykorzystywać w całym spektrum działania.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *