Miejska kasa już się nie domyka? Mieszkańcy podsumowują rządzących…

2021-10-10 2:06:18

Pod opublikowanym w internecie artykułem pt. „Czarny sen prezydenta” rozgorzała dyskusja. Jedna z internautek podpisująca się – Agnieszka stwierdziła, że wszystko w mieście zaczyna się sypać. Odpowiedział jej inny użytkownik – Daro


„Rządy wesołego Romka doprowadziły, że kasa już się nie domyka i wszystko niebawem w tym mieście zacznie się sypać. Basen przy ulicy Królowej Jadwigi zamknięty na cztery spusty, winda przy kładce Parkowa/Wyszyńskiego nadal nie działa, odszkodowania za drogi nie wypłacone…. Co jeszcze dodacie?” – napisała Agnieszka.

„Kasa się już nie domyka, bo postawiono na złego konia. Ekipa Romka wymyśliła sobie, że rozwój Legionowa zapewnią wpływy z podatków od mieszkańców. Olano więc całkowicie utworzenie stref przemysłowych i miejsc pracy dla mieszkańców Legionowa i okolic skupiając się na utworzeniu miasta-sypialni.

Efekt? Coraz więcej mieszkańców, coraz bardziej zakorkowane miasto, wszechobecna betonoza, wycinana w pień wszelka zieleń, która przeszkadza w „rozwoju” Legionowa, stawiane bez ładu wszechobecne szeregowce z upchanymi jak kury w chowie klatkowym mieszkańcami i coraz mniej pieniędzy w budżecie, bo coraz większa część mieszkańców wynajmuje te mieszkania płacąc podatki wszędzie tylko nie w Legionowie.

Brakuje zatem pieniędzy na basen i szkoły. A mieszkańcy ze swoich podatków utrzymują infrastrukturę, którą wszędzie utrzymuje sama kolej. Dopłaciliśmy do budowy centrum komunikacyjnego, dopłaciliśmy do budowy kładki, dopłaciliśmy do wyposażenia jej w windy. A teraz będziemy płacić za utrzymanie wszystkich tych obiektów oraz za przebudowę dróg, na których trzeba upchać coraz więcej samochodów itd.
Tak wygląda „rozwój” Legionowa” – odpowiedział Daro.

red.

Komentarze

10 komentarzy

 1. Legionowska Prawda odpowiedz

  Prawda jest taka, że dzięki Polskiemu Ładowi utworzonego przez PIS. Proponowane w Polskim Ładzie podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł, mające na celu poprawę sytuacji osób o dochodach minimalnych – według wyliczeń Ministerstwa Finansów – sprawi, że 9 mln osób przestanie płacić podatek PIT. Z kolei na zmianie skali podatkowej – z 85,5 na 120 tys. zł rocznego dochodu skorzystać ma ponad 620 tys. podatników. Jeśli gminy nie będą uzupełniać tego deficytu w bieżących dochodach własnych, według symulacji Związku Miast Polskich (ZMP), płynność finansową utraci 59 miast na prawach powiatu, 915 gmin i 139 powiatów. Głosujcie dalej na PIS!!!!

  1. Mart odpowiedz

   Zna Prawda wysokosc kwoty wolnej od podatku, dla poslanek i poslow? Inna sprawa, ze socjalistyczny PiS podnoszac kwote wolna, druga teka zabiera mozliwosc odliczenia skladki zdrowotnej, czyli tu dany wiecej, tam wiecej zabierzemy i bedzie tak samo… Zresztą czy to PO czy PiS, to tylko kwestia papierka, ktorym się przystrajają. POPiS to jedna banda, dążąca do tego samego: byc u koryta

 2. Kosmos odpowiedz

  To tak samo jak było za Gierka. Wydawało się, że kraj się rozwija kiedy nakupowali licencji i rozpoczęli wielkie, gigantomańskie inwestycje. I już po 4-5 latach okazało się, że to wszystko było robione bez głowy i na wyrost. Pozostały po tej gigantomanii: długi, puste półki w sklepach, benzyna na kartki, zdewastowane środowisko, zatrute powietrze i zatrute rzeki…
  My już mamy największe zagęszczenie w Polsce, smog, zatrute powietrze, zalane ulice po każdym deszczu, betonową pustynię, komunikacyjny paraliż, korki , brak miejsc do parkowania…

  1. Romek odpowiedz

   Z tym Gierkiem to najprawdziwsza prawda, bo w Legionowie to mamy nawet telewizję kolorową – na własne oczy widziałem.

 3. Michalk odpowiedz

  Wróciłem do Legionowa po 20 latach i to co jest teraz to kosmos w stosunku do tego co widziałem w 2001 roku. Mieszkałem kilkanaście lat w Piastowie i tamto miasto to obraz nędzy i rozpaczy. Dziury na ulicach jak leje po bombach gdyż miasto remontuje tylko jedną lub dwie ulice rocznie, mnóstwo gruntowych dróg na których od lat brodzi się po kolana w błocie, a przez 20 lat powstały tylko dwie ścieżki rowerowe. Nie wspominając o likwidacji trawników i sadzeniu krzaków które po 2 latach są uschniętymi badylami. Rozumiem że można wiele zarzucić rządzącym, ale miasto naprawdę wyładniało.

 4. Mieszkaniec odpowiedz

  Wincyj tunelów na zadupiu. Zamiast budować nowe jedne zastępuje się drugimi, a kiedy następne jak kasy nie ma?

 5. Marta odpowiedz

  “Mieszkańcy podsumowują rządzących…” w tym odredakcyjnym artykule są przedstawione poglądy tylko dwojga mieszkańców, którzy widzą miasto tylko w najczarniejszych barwach i nie są oni reprezentatywni dla większości mieszkańców miasta, widzących pełne spektrum barw.

  1. Daro odpowiedz

   Skoro w artykule przedstawione są poglądy tylko dwojga mieszkańców to bardzo proszę niech swoje racje przedstawią ci mieszkańcy którzy widzą to pełne spektrum barw
   Wtedy podyskutujemy, ja uważam że pomimo pozytywnych zmian to niestety Legionowo stało się miastem niezdatnym do życia

   1. Marta odpowiedz

    “Legionowo stało się miastem niezdatnym do życia”? – w Legionowie mieszka przeszło 50 tysięcy mieszkańców i bezdyskusyjnie żyją, a nawet mają się nieźle, chociaż zawsze mogłoby być lepiej.

  2. Krzysztof odpowiedz

   za to widzę w ratuszu persony,które jeszcze nie tak dawno same stały pod trzepakiem a teraz biorą się za projektowanie przestrzenne rodem z prlu. wszystko dzięki prasowaniu Romkowi koszuli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *