MINISIATKÓWKA. Trzecie w kraju! Stanisławów Pierwszy

2022-06-06 11:05:29

Fot. archiwum szkoły

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Stanisławowie Pierwszym przed dwoma tygodniami – o czym informowaliśmy na naszych łamach – zdobyły tytuł Mistrzyń Mazowsza w minisiatkówce w kategorii „czwórek”. Dziś miło nam poinformować, że mistrzynie Mazowsza są już brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski!

Trzecie miejsce podopieczne nauczyciela wychowania fizycznego i trenera jednocześnie, Dariusza Pieśniaka wywalczyły podczas odbywających się w dniach 3-5 bm. w Głuchołazach na Opolszczyźnie ,finałów ogólnopolskich. Brawo! To pierwszy taki tytuł w historii Gminy Nieporęt w szkolnych sportach drużynowych.

Młodziutkie siatkarki ze Stanisławowa Pierwszego rozegrały w Głuchołazach dziewięć trzysetowych spotkań, z których siedem wygrały. W walce o brązowy Stanisławów Pierwszy pokonał 2:1(9:25, 25:6, 15:5) SP nr 31 z Bydgoszczy, rewanżując się tej drużynie za porażkę grupową. Mistrzostwa Polski w kategorii „czwórek” zdobyły uczennice jednej z krakowskich szkół podstawowych.

Oto skład dziewcząt SP ze Stanisławowa Pierwszego, które wywalczyły pierwsze historyczne medale, w dyscyplinie, w której mogło rywalizować w ramach Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, bagatelka – około 14 200 szkół z całego kraju:

Zuzanna Szymczyk (kapitan zespołu),Magdalena Szymańska, Julia Czerwińska, Wiktoria Bartniczak, Wiktoria Szeliga- Kędziora, Hanna Wójcik, Maja Kardas, Wiktoria Frydryszak,,Emilka Zochowska, Magdalena Sworst. Dodajmy jeszcze tylko, że Julka Czerwińska z klasy VII b, została wyróżniona podczas tych finałów tytułem MVP stanisławowskiej drużyny.

Wszystkim brązowym medalistkom ze SP w Stanisławowie Pierwszym , także nauczycielowi WF, Dariuszowi Pieśniakowi – serdecznie gratulujemy. Natomiast bohaterowie sportowego sukcesu za naszym pośrednictwem pragną podziękować władzom szkoły, także gminy, oraz Starostwu Powiatowemu w Legionowie za wsparcie w realizacji sportowych celów i marzeń. (jb)

Komentarze

1 komentarz

  1. pwn odpowiedz

    Policja i prokurator też dziękują i zapraszają do siebie. Zaoferują bądź to prace społeczne, bądź to pobyt w celi, bądź na wezwanie do zapłaty mandatu. Dziękować nie trzeba ale można.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *