Moda na słuchanie

2018-10-17 11:15:17

Przyzwyczailiśmy się do widoku osób z słuchawkami i z założenia niemalże twierdzimy, że słuchają one muzyki. Warto jednak pamiętać, że telefon czy MP3 oraz inne odtwarzacze to również narzędzie do nauki czy czytania. Wiele osób, nie mogąc znaleźć czasu na czytanie książki, sięga po wersję audiobookową, a sam trend jest coraz bardziej dostrzegalny. W ten sposób z wieloma lekturami jesteśmy w stanie „się uporać” jadąc do pracy, spacerując z psem czy nawet biegając. Audiobook to przede wszystkim bardzo duża oszczędność czasu, a jego kompaktowa forma pozwala cieszyć się książką w każdych warunkach.

Obudź wyobraźnię

Książki mówione pojawiły się na rynku w latach trzydziestych ubiegłego wieku, ale dopiero teraz cieszą się ogromną popularnością wśród młodszych i starszych. Warto zauważyć, że ten trend jest tak silny, że na zachodzie do wydania papierowego książki od razu przygotowywany jest audiobook. W Polsce ma się wrażenie, że raczkujemy w tym temacie i najczęściej w sprzedaży pojawiają się czytane bestsellery. Pomimo tego że stale rośnie ilość osób korzystających z tej formy „czytania”, to nie zawsze mają w czym wybierać. Tak jak o zaletach sięgania po książki nikogo nie trzeba przekonywać, a kolejne akcje promocyjne pokazują lekturę jako niezwykle rozwijającą i atrakcyjną formę spędzania czasu, to mówi się, że audiobooki w doskonały sposób pobudzają wyobraźnię.

Magia słuchania

Przed wszystkim audiobooki to atrakcyjna treść przedstawiona w przyjemnej dla ucha formie. Niezmiennie rozwijają myślenie i wyobraźnię słuchacza niezależnie od tego, czy wybierzemy lekturę czytaną przez lektora czy aktora. W tej materii są również zwolennicy konkretnych rozwiązań. Przede wszystkim lektorzy czytają poradniki, książki biznesowe, historyczne, natomiast zdecydowanie lepiej dzieła literackie przyswaja się w wykonaniu profesjonalnych aktorów, którzy doskonale interpretują daną książkę. Dzięki temu po prostu słucha się jej bardzo przyjemnie i nie nudzimy się. Wręcz wiele osób podkreśla, że tego typu historie niesamowicie wciągają i podróż, spacer czy też czekanie w poczekalni na lekarza nabierają zupełnie innego znaczenia.

Poza tym audiobooki są wygodne i możemy ich słuchać niemalże wszędzie, gdzie chcemy. Wystarczy smartfon lub odtwarzacz i słuchawki. To zatem świetny pomysł na wyjazd, kiedy nie mamy ochoty wozić ze sobą książek lub też w sytuacjach nieprzewidzianych, gdy akurat mamy czas – na przykład podczas sprzątania, gotowania, spaceru z psem czy też innych aktywności.

undefined

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *