MODLIN-CHOTOMÓW. Mieszkaniec z Chotomowa sprawcą alarmu bombowego

2016-03-29 2:47:03

Właśnie zakończyło się przesłuchanie 28-latka, mieszkańca Chotomowa, podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu na lotnisku Warszawa-Modlin. W niedzielny wieczór zadzwonił z informacją, że na terenie terminala znajduje się ładunek wybuchowy. Podejrzany nie przyznaje się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

W niedzielę tuż po godzinie 21.00 na lotnisko Warszawa-Modlin zadzwonił anonimowy mężczyzna, który poinformował o bombie na terenie portu. Sprawą natychmiast zajęła się policja i straż graniczna. Z portu lotniczego Warszawa–Modlin ewakuowano 800 osób. W tym samym czasie cztery samoloty lecące z Dublina, Gdańska, Bergamo i Shannon przekierowane zostały na lotnisko Chopina w Warszawie.

Podczas czynności sprawdzających ładunku bombowego nie wykryto, dlatego tuż po północy alarm został odwołany, a lotnisko zaczęło normalnie funkcjonować.

– W momencie trwających na lotnisku czynności policjanci z wydziału kryminalnego i straży granicznej ustalili numer telefonu i miejsce, w którym przebywał podejrzany o wywołanie alarmu mężczyzna – mówi Szymon Koźniewski z nowodworskiej policji.

Na miejscu okazało się, że trwa urodzinowa impreza zakrapiana alkoholem, a żadna z 21 przebywających tam osób w wieku 21 – 30 lat nie przyznaje się do winy i odmawia współpracy z policją.

– W poniedziałek przesłuchano uczestników imprezy. Czynności operacyjne pozwoliły wytypować 28-latka, któremu postawiono zarzut wywołania fałszywego alarmu na lotnisku – dodaje Koźniewski.

We wtorek 29 marca przed siedzibą Rejonowej Prokuratury w Nowym Dworze Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa z udziałem prokurator Emilii Krystek.

– Zakończyła się czynność przesłuchania, w charakterze podejrzanego, osoby, która wywołała fałszywy alarm na lotnisku w Modlinie. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy składania wyjaśnień. W związku z powyższym prokurator w dniu dzisiejszym skieruje wniosek do Sądu Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące – powiedziała Emilia Krystek. – Telefon został wykonany z Pomiechówka. Zebrany materiał dowodowy dał podstawy do postawienia mężczyźnie zarzutu. Telefon wykonany został z jego prywatnej komórki – dodała Krystek.

Jak się okazało, zatrzymany jest mieszkańcem Chotomowa. Jak informuje Emilia Krystek, mężczyzna podczas zatrzymania spał i miał 2 promile alkoholu we krwi.

Teraz 28-latek odpowie karnie za popełnione przestępstwo. Niewykluczone też, że zostanie pociągnięty do odpowiedzialności cywilnej zarówno przez przewoźnika, firmę Ryanair, jak i przez osoby prywatne, które narażone były na trudności.

Aresztowany mężczyzna był już notowany za narkotyki. Podejrzanemu grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

AB/Tygodnik Nowodworski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *