MODLIN. Twierdza zmieni się dzięki arabskim szejkom?

2017-08-22 3:34:31

Jedna z największych i najlepiej zachowanych twierdz w Polsce i Europie już niebawem może zostać przekształcona w nowoczesną przestrzeń miejską. Nie jest wykluczone, że pomogą w tym… arabscy szejkowie.


Oblicze Twierdzy Modlin zamierza zmienić poznański deweloper – grupa Konkret. To on pod koniec października 2013 r. kupił ją od Agencji Mienia Wojskowego. Spółka wylicytowała cenę 35,7 mln zł, ale z uwagi na 50 proc. rabat – związanym z zabytkowym charakterem obiektu – rzeczywista cena wyniosła 17,85 mln zł.
“W ramach inwestycji powstaną m.in.: lofty mieszkalne, hotele, duże centrum kongresowe i usługowe, biura, galeria handlowa, centrum wellness, pole golfowe, uniwersytet i muzeum. W całym kompleksie zastosowane zostaną inteligentne rozwiązania, które ułatwią życie mieszkańcom, gościom i turystom” – czytamy w opisie projektu.
Jak podaje serwis innpoland.pl, ambitne plany na stworzenie w tym miejscu nowoczesnego miasteczka – Warszawa Modlin Smart City, stają się coraz bardziej realne. Inwestor, ze względu na koszty inwestycji (a może być to nawet 1,5 mld złotych), skupił się na poszukiwaniu inwestorów – między innymi na targach w Cannes, czy na Bliskim Wschodzie. Jak twierdzi, inwestycję są gotowi wesprzeć szejkowie, jeśli tylko rozpocznie się jej realizacja. A jest to możliwe w 2019 roku, po zakończeniu prac zabezpieczających, które trwają na terenie obiektu.

red./innopoland.pl

Komentarze

2 komentarze

  1. Vrseamir odpowiedz

    Nie rozumiem, przecież to zabytek, skarb naszej kultury. Dlaczego ktos chce to zniszczyć?

  2. mirage odpowiedz

    miejmy nadzieje ze nie skończy sie tak jak wsparciem dla stoczni czy budowa lotniska przez turka w Białej Podlaskiej…;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *