Facebook


MODLIN. W wakacje ponad pół miliona pasażerów

2016-09-07 1:18:13

Tegoroczne wakacje były w Modlinie wyjątkowo intensywne. Od 24 czerwca do 31 sierpnia z portu skorzystało prawie 600 tys. pasażerów w ruchu regularnym. To 10-procentowy wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Podróżni najchętniej latali do Londynu – 75 312 pasażerów, Wrocławia – 41 709, Brukseli – 38 034, Gdańska – 36 980 i Dublina – 27 749. Wśród wakacyjnych kierunków największą popularnością cieszyły się: Rzym, Ateny, Alicante, Teneryfa, Malaga oraz Piza. Od października siatka połączeń wzbogaci się o osiem nowych tras: Porto, Tuluzy, Edynburga, Walencji, Leeds, Belfastu, Birmingham i Newcastle.

Kiedy w roku 2012 otwieraliśmy lotnisko, na mapie połączeń Modlina było 25 kierunków lotniczych. Dzisiaj nasi pasażerowie mogą polecieć do 44 miast w Europie to jest czwarta najbogatsza oferta regularnych połączeń lotniczych na rynku polskim mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa portu. – Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni, a już wkrótce będziemy mogli ogłosić pasażerom kolejne nowości. Gorąco zapowiada się również tegoroczna zima w Modlinie, z aż ośmioma nowymi trasami – dodaje.

W sierpniu z Lotniska Warszawa/Modlin skorzystało 255 036 podróżnych w ruchu regularnym. To 12-procentowy wzrost w porównaniu z sierpniem 2015 r. W ubiegłym miesiącu, w ciągu jednego dnia lotnisko obsługiwało średnio 8,2 tys. pasażerów oraz 49 regularnych startów i lądowań. Od początku tego roku na lotnisku odprawiło się 1,95 mln podróżnych. Wg szacunków zarządu spółki, do końca tego roku port przyjmie ok. 2,8 mln osób.

Na podst. modlinairport.pl

Komentarze

2 komentarze

  1. Lidka odpowiedz

    Nie dziwię się, że tyle ludzi lata z Modlina, bo to chyba jedno z lepszych lotnisk w Polsce. Duży wybór kierunków i firm lotniczych. Zawsze sporo promocyjnych biletów dotyczy tego lotniska. Dlatego ja już zaplanowałam sobie dłuższy weekend w Londynie – nawet noclegi na bookaparcie zarezerwowane więc pozostaje mi odliczać dni do wyjazdu.

    1. gala odpowiedz

      Nigdy nie korzystałam z Bookapartu ale słyszałam że mają fajną aplikację, to działa tak jak booking tak?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *