Mokotów – słynna warszawska dzielnica biurowa

2018-02-26 1:14:00

Na południe od warszawskiego Śródmieścia rozciąga się jedna z najciekawszych i najstarszych dzielnic, czyli piękny Mokotów. Od samej Wisły aż po wysoki Służewiec, pieszczotliwie zwany przez Warszawiaków “Mordorem”, obszar ten oferuje wyjątkową różnorodność. Znajdziemy tu parki, wille, biurowce i bloki, a także wiele innych ciekawostek.

 

Na południe od warszawskiego Śródmieścia rozciąga się jedna z najciekawszych i najstarszych dzielnic, czyli piękny Mokotów. Od samej Wisły aż po wysoki Służewiec, pieszczotliwie zwany przez Warszawiaków “Mordorem”, obszar ten oferuje wyjątkową różnorodność. Znajdziemy tu parki, wille, biurowce i bloki, a także wiele innych ciekawostek.

Mokotów – Warszawa w pigułce

Mokotów jako wieś istnieje przynajmniej od XIV w., kiedy pierwszy to raz pojawia się w dokumentach. Na początku XX w. stał się on częścią Warszawy, a następne 100 lat przyniosło wiele zmian. “Dolna” część Mokotowa, czyli ta położona poniżej Skarpy Wiślanej, to królestwo zieleni, terenów niezagospodarowanych i zbiorników wodnych. Znajdziemy tam też wille, z których niektóre zajęte są przez ambasady, oraz bloki z wielkiej płyty. Niektóre z nich stoją na skraju rezerwatu przyrody. “Górna” część to między innymi Mordor, czyli Służewiec Przemysłowy oraz zabudowa z lat 50 i 60 otoczona zielenią i parkami. Każdy z 12 obszarów, na jakie podzielony jest Mokotów, ma swoją wyjątkową specyfikę i historię. Najdynamiczniej ostatnio rozwija się Służewiec, który w 2016 roku mógł pochwalić się 75 biurowcami. Ta liczba wciąż rośnie, więc siłą rzeczy są to najciekawsze biura do wynajęcia w Warszawie.

Na Mokotowie panuje biurowy komfort

Trudno dziwić się temu, że wielkie zagłębie biurowe powstało akurat w tym miejscu. Mokotów jest najludniejszą dzielnicą Warszawy, a do tego sąsiaduje z tak zwanymi “sypialniami”, czyli Ursynowem oraz Włochami. Dzięki temu dojazd, czy nawet przechadzka do pracy są dużo mniej problematyczne niż w przypadku Śródmieścia. Infrastruktura w okolicy przystosowała się do swojego zadania, na czele z Galerią Mokotów, która oferuje spore zaplecze gastronomiczne. W biurowcach skoncentrowanych dookoła ulic Marynarskiej i Postępu znajdziemy siedziby wielu firm, które wybrały to miejsce ze względu na komfort pracowników i korzyści związane z lokalną koncentracją biznesu.

Prawie wszystkie polskie banki, sieci telekomunikacyjne i wiele innych przedsiębiorstw ma tu swoje siedziby. Dzięki temu jest to świetna lokalizacja na biuro. Nie jest to też trudne do osiągnięcia – prawie w każdym z biurowców, szczególnie nowszych, znajdziemy biura do wynajęcia. Ceny wynajmu nie należą też wcale do najwyższych w Warszawie! Dostępne są we wszelkich rozmiarach, więcej na stronie: http://www.biura-mokotow.com/properties/

Przy ulicy Postępu pojawiły się już pierwsze przestrzenie co-workingowe dla najmniejszych przedsiębiorstw, a wiele biurowców oferuje niewielkie, nawet jednopokojowe biura. Jednocześnie, w nowo powstałych budynkach nadal można zaklepać sobie całe piętro. Ceny utrzymują się na niskim poziomie, już od 50 złotych za metr kwadratowy. Tańsze powierzchnie biurowe w Warszawie są już tylko w dużo mniej korzystnych lokalizacjach. Duże zróżnicowanie także pomaga w wyborze, ponieważ jeśli kryterium nie jest cena, znajdziemy nawet biurowce, które można by nazwać luksusowymi. W zasadzie każde wymagania mogą zostać zaspokojone, a każdej wielkości firma znajdzie powierzchnie dla siebie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *