Facebook
MOTOPARALOTNIARSTWO. „Lojak” znowu najlepszy

2016-01-30 6:10:43

W sobotę 23 stycznia do Płocka zawitali najlepsi piloci motoparalotniowi świata. Wśród kadrowiczów Polskiej Motoparalotniowej Kadry Narodowej znalazł się Paweł „Lojak” Kozarzewski. Reprezentujący zarazem Powiat Legionowski i gminę Serock „Lojak” wrócił z kolejnym pucharem!

Podczas minionego weekendu (23-24 stycznia) trener Adam Paska wręczył powołania do składu najlepszej drużyny na świecie na nadchodzący sezon oraz dyplomy z gratulacjami za osiągnięte wyniki w 2015 od Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki. Zawodnicy odbyli również obowiązkowe szkolenie pierwszej pomocy oraz wzięli udział w zawodach o Puchar Prezydenta Miasta Płocka RiverFly w celności lądowania. Zawody te miały się odbyć w listopadzie 2015, ale ze względu na złe warunki pogodowe impreza musiała być przełożona na początek sezonu 2016. W zgrupowaniu Kadry Narodowej wziął również udział Paweł „Lojak” Kozarzewski – reprezentujący Powiat Legionowski i gminę Serock. Po dobrych występach w poprzednim sezonie „Lojak” zapewnił sobie miejsce w składzie drużyny, która w tym roku reprezentować będzie Polskę w czerwcu na II Slalomowych Mistrzostwach Europy w Hiszpanii oraz w sierpniu na IX Motoparalotniowych Mistrzostwach Świata w Wielkiej Brytanii. A w dniach 2-9 lipca w Serocku odbędą się XVIII Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski, które będą zaliczane do cyklu imprez Pucharu Świata.

W sobotę pomimo dużego mrozu i silnych podmuchów wiatru udało się rozegrać konkurencję celności lądowania. Konkurencja polegała na zgaszeniu silnika na ok. 100 m a następnie szybując pilot musiał dotknąć lub kopnąć 5 pachołków ustawionych w linii prostej oddalonych od siebie o ok. 1,5 m każdy. Pilot nie może wcześniej dotknąć ziemi oraz przewrócić się po wykonaniu lądowania. Na pierwszym miejscu ex aequo uplasował się Paweł Kozarzewski oraz lokalny pilot Wojtek Bógdał, który dzielnie bronił honoru Miasta Płocka, trzecie miejsce zajął pilot z Michałkowa Bartek Nowicki. Na niedzielny poranek zaplanowano dogrywkę pomiędzy Lojakiem a Wojtkiem. Dopiero 4 seria dogrywki wyłoniła zwycięzcę. Po zaciętej walce Wojtek Bógdał musiał uznać wyższość Pawła Kozarzewskiego, który nie popełnił żadnego błędu i w 4 seriach zaliczył wszystkie słupki. Zatem Puchar Prezydenta Miasta Płocka jedzie do powiatu legionowskiego.

– Lubię celność lądowania, gdy zaczynałem swoją przygodę z lataniem zawodniczym nie zawsze udawało mi się wylądować tam gdzie chciałem. Pewnego popołudnia zdeterminowany pojechałem trenować tylko celność – rozpoczął podsumowanie weekendowego zgrupowania kadry Paweł „Lojak” Kozarzewski – po około 30 powtórzeniach nauczyłem się robić to poprawnie i proszę w weekend zaprezentowałem efekt moich treningów. Bardzo się cieszę ze zwycięstwa w Płocku, to pierwsza impreza w tym sezonie, mam nadzieję, że równie dobrze wypadną moje starty w imprezach w Polsce i zagranicą, do tej pory Wojtek był niepokonany na „swoim podwórku”, ale tym razem ja okazałem się nieco lepszy. Oprócz tego kolejny raz zostałem powołany do składu Kadry Narodowej. Jest to dla mnie zaszczyt, że mogę reprezentować nasz kraj oraz powiat i gminę, z której pochodzę na najważniejszych imprezach sportowych w kraju i zagranicą. Mam dość ambitne plany na ten sezon, mamy kilka ciekawych imprez no i oczywiście Mistrzostwa Polski w Serocku gdzie mam nadzieję uda mi się obronić tytuł Mistrza Polski w klasie PF1.Chciałbym już dziś zaprosić wszystkich do kibicowania podczas XVIII MPMP w Serocku w dniach 2-9 lipca. Na pewno będzie widowiskowo – zakończył Kozarzewski.

Tekst i zdjęcia: OSiR w Serocku

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *