Na czym polega zabieg rewazektomii?

2020-12-28 1:32:08

Rewazektomia to odwrócenie skutków zabiegu, który polega na doprowadzeniu do niepłodności mężczyzny. O ile zabieg wazektomii jest stosunkowo prosty, o tyle jego odwrócenie jest znacznie bardziej skomplikowane.

Rewazektomia – na czym polega?

Co warto wiedzieć o zabiegu rewazektomii?

Rewazektomia – na czym polega?

Zabieg rewazektomii w Warszawie wykonuje się w kilku miejscach. Jest to znacznie bardziej skomplikowana czynność niż wazektomia. Przede wszystkim zabieg przeprowadza się na sali operacyjnej, potrzebny jest do niego wykwalifikowany anestezjolog. Decydują się na niego mężczyźni, którzy z różnych powodów chcą, aby przywrócić im płodność. Sama rewazektomia ma na celu przede wszystkim przywrócenie drożności nasieniowodów. W przypadku tego zabiegu trzeba się jednak liczyć z ryzykiem niepowodzenia, ponieważ zabieg jest naprawdę trudny i skomplikowany. W trakcie kilkugodzinnej operacji:

  • wykonuje się nacięcia na mosznie,
  • wydobywa zmienione końce nasieniowodów,
  • usuwa bliznowatą ich część;
  • przeprowadza test na obecność plemników
  • zespala końcówki nasieniowodów.

Co warto wiedzieć o zabiegu rewazektomii?

Nie ma jednoznacznych przeciwskazań do przeprowadzenia zabiegu odwrócenia wazektomii. W Warszawie zabieg ten można wykonać u naprawdę dobrych specjalistów. Zaleca się, aby każdy mężczyzna, który chciałby odwrócić skutki wcześniej wykonanej wazektomii zgłosił się do odpowiedniego specjalisty. Samą strategię przywracania płodności ustala się jednak zawsze indywidualnie. Wymagania co do samego zabiegu nie są szczególnie różne od tych rekomendowanych przy innego typu procedurach chirurgicznych. Wykonać trzeba podstawowe badania (morfologią, antygen HBs, próby wątrobowej, układ krzepnięcia). Wyniki badań do podstawowy zestaw informacji dla anestezjologa odpowiedzialnego za znieczulenie pacjenta. Przed samym zabiegiem należy ogolić mosznę i dokładnie umyć okolice intymne. Ze względu na znieczulenie, zaleca się niespożywanie posiłku na 4 godziny przez operacją. Sam zabieg nie jest bolesny, ponieważ wykonywany jest w znieczuleniu. Po rewazektomii pacjent może natomiast odczuwać stosunkowo niewielki ból, w zwalczeniu którego pomogą zwykłe środki przeciwbólowe. Po zabiegu przez 6 tygodni należy nosić suspensorium. Współżycie można podjąć około miesiąc po zabiegu. Przez pierwsze trzy tygodnie należy natomiast zrezygnować z jakiegokolwiek intensywnego wysiłku i pracy fizycznej. Większość zabiegów tego typu, przeprowadzana przez przygotowanych specjalistów pozwala na przywrócenie pełnej drożności nasieniowodów, a co za tym idzie – płodności pacjenta.

undefined

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *