Na czym polegają testy do Policji? Krok po kroku

2019-12-27 12:05:31
Wszystkie testy do Policji są wymagające i trzeba się do nich solidnie przygotować. Tylko najlepsi kandydaci otrzymają szansę dołączenia w szeregi Policji.

 

Kto może zostać policjantem?

Ochrona obywateli to jeden z codziennych obowiązków każdego policjanta. Nie każdy jest w stanie podjąć się takiego wyzwania i ryzykować swoje własne bezpieczeństwo dla innych.

Trudności związane z tym zawodem są niezaprzeczalne i większość z nas nie zniosłoby codziennej pracy w tym zawodzie. Między innymi dlatego przeprowadzane są bardzo wymagające egzaminy, które pozwalają wyselekcjonować najlepszych kandydatów do tego zawodu.

Egzamin do Policji – krok po kroku

Testy do Policji dzielą się na cztery etapy, które stanowią spore wyzwanie dla wszystkich kandydatów. Od wielu lat nie zmieniają się ćwiczenia oraz rodzaje przeprowadzanych testów, jedynie wymagania się obniżają.

  1. Test Sprawności Fizycznej (TSF)

Sprawność fizyczna to bardzo ważna cecha każdego policjanta, którzy niejednokrotnie muszą użyć siły fizycznej w trakcie swoich codziennych obowiązków.

Egzamin składa się z siedmiu ćwiczeń i należy go ukończyć w maksymalnym czasie 1 minuty i 41 sekund. Szybsze ukończenie oznacza wyższy wynik końcowy egzaminu.

Już na kilka miesięcy przed egzaminem należy zacząć się przygotowywać, gdyż egzamin jest dosyć wymagający.

  1. Test Wiedzy Ogólnej (TSO)

Każdy arkusz zawiera 40 pytań zamkniętych, gdzie tylko jedna odpowiedź na każde pytanie jest prawidłowa.

Przed przystąpieniem do egzaminów należy sięgnąć do różnych źródeł wiedzy i solidnie się przygotować, gdyż na teście wiedzy znajdziecie wiele pytań różnorodnych zakresów wiedzy, a między innymi prawa oraz administracji.

  1. Testy psychologiczne

Odporność psychologiczna to obowiązkowa cecha każdego policjanta, którzy każdego dnia spotykają się z obciążającymi sytuacjami.

Testy psychologiczne dzielą się na trzy poszczególne etapy:

  • Test na inteligencję
  • Test psychologiczny
  • Rozmowę z psychologiem
  1. Rozmowa kwalifikacyjna

W trakcie rozmowy zostaniesz gruntownie przepytany, jak na prawdziwym przesłuchaniu. Naprzeciwko Was zasiądzie dwóch policjantów, którzy wprowadzają klimat prawdziwego przesłuchania.

Więcej informacji o testach do Policji znajdziecie na stronie http://odpowiedzi.com.pl/news/artykuly/jak-wygladaja-testy-do-policji-w-2019-roku

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *