Na skuterach o bezpieczeństwie

2016-04-23 5:36:41

Motocyklowe parady w Legionowie odbywały się już niejednokrotnie, za każdym razem przyciągając uwagę wielu mieszkańców. Dziś (23 kwietnia) przed godz. 14.00 motocykliści z Klubu Maxi Skuterowego wyjechali z Centrum Szkolenia Policji by przejechać ulicami naszego miasta.

Grupa 40 motocyklistów wyruszyła z CSP, a następnie przejechali ulicą Piaskową, Al. Legionów, tunelem, Krakowską, Parkową, Jagiellońską, Piłsudskiego. Ich przejażdżka zakończyła się kilka minut po godz. 14.00, gdzie zatrzymali się na skwerze przy ratuszu miejskim, aby spotkać się z mieszkańcami Legionowa. Była to również okazja do rozmów o bezpieczeństwie drogowym. Pełnoletni uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z okazji, aby wybrać się na krótką przejażdżkę motocyklem, a wszyscy inni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Wydarzenie połączone jest z akcją informacyjną Urzędu Miasta Legionowo traktującą o bezpieczeństwie drogowym „Jeżdżę w kasku i odblasku”. W ramach tego projektu rozdane zostały kamizelki odblaskowe w legionowskich szkołach. Koszulki zostały ufundowane przez Ubezpieczenia Mazurkiewicz. W ramach tej samej akcji organizowany jest konkurs plastyczny dla dzieci, a w maju br. odbędzie się piknik rowerowy, którego tematem przewodnim będzie bezpieczeństwo.

źródło: UM Legionowo, oprac. DB

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *