Facebook


Najbardziej poszukiwane zawody na mazowieckim rynku pracy – sprawdź oferty pracy w Warszawie

2019-08-22 12:30:54

Jeżeli zależy nam na szybkim znalezieniu zatrudnienia, warto zapoznać się z listą najbardziej poszukiwanych zawodów. Dzięki temu możemy również dowiedzieć się, w jakim kierunku warto rozwijać swoje umiejętności, aby zwiększyć szansę na zatrudnienie. Jak wygląda sytuacja na mazowieckim rynku pracy?

 

Oferty pracy w Warszawie – gdzie ich szukać?

Aby znaleźć interesującą nas ofertę pracy, należy szukać w odpowiednim miejscu. Wydaje się to oczywiste. Jednak rzeczywistość często weryfikuje naszą wiedzę i pokazuje, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z dobrodziejstw, które przyniósł nam rozwój technologii. Jednym z owoców upowszechnienia internetu jest przeniesienie różnych sfer życia do sieci. Aktualnie wystarczy skorzystać z odpowiedniej strony internetowej, aby otrzymać dostęp do różnorodnej bazy ofert pracy w Warszawie. Przykładem może być Aplikuj.pl, gdzie znajdują się zarówno ogłoszenia dotyczące stałego, jak i tymczasowego zatrudnienia. Każdy użytkownik może dopasować filtry w taki sposób, aby uzyskać interesujący go wynik, czyli potencjalne miejsce pracy.

Najbardziej poszukiwane zawody na mazowieckim rynku pracy

Informacje na temat aktualnego zapotrzebowania na pracowników w danym zawodzie można uzyskać dzięki raportom opublikowanym przez Urzędy Pracy. Według “Barometru zawodów 2019”, jednymi z najbardziej poszukiwanych kandydatów są specjaliści z branży budowlanej. Wśród nich znajdziemy: betoniarzy i zbrojarzy, brukarzy, cieśle, dekarzy i blacharzy, tynkarzy i wiele innych. Nie od dziś wiadomo, że coraz mniej osób kształci się w kierunku konkretnych zawodów. Poszukiwani są również zawodowi kierowcy oraz mechanicy pojazdów samochodowych. Zawodami deficytowymi w niektórych regionach są również lekarze, pielęgniarki i położne. Można spodziewać się również deficytu wśród piekarzy oraz kucharzy.

Jak wygląda sytuacja w pozostałych branżach?

Wyżej podane informacje pochodzą z badań przeprowadzonych przez Urząd Pracy. Jednak rzeczywistość nierzadko różni się od wyliczeń ekspertów. Przeglądając oferty pracy w Warszawie, można zauważyć, że poszukiwani są również eksperci finansowi, prawnicy czy też specjaliści HR. Aktualnie wielu młodych ludzi zdobywa wykształcenie z zakresu komunikacji wizerunkowej. Są to jedne z popularniejszych kierunków studiów humanistycznych. Mimo to wśród zawodów deficytowych na II półrocze 2018 roku znaleźli się: specjaliści do spraw reklamy i marketingu oraz kierownicy do spraw marketingu i sprzedaży. W tym momencie pojawia się pytanie rynek pracy w marketingu – jak pozyskać skutecznego marketera? Nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi. Jednak warto wiedzieć, że nie zawsze wykształcenie odzwierciedla posiadane umiejętności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *