Facebook

Najbardziej poszukiwane zawody na mazowieckim rynku pracy – sprawdź oferty pracy w Warszawie

2019-08-22 12:30:54

Jeżeli zależy nam na szybkim znalezieniu zatrudnienia, warto zapoznać się z listą najbardziej poszukiwanych zawodów. Dzięki temu możemy również dowiedzieć się, w jakim kierunku warto rozwijać swoje umiejętności, aby zwiększyć szansę na zatrudnienie. Jak wygląda sytuacja na mazowieckim rynku pracy?

 

Oferty pracy w Warszawie – gdzie ich szukać?

Aby znaleźć interesującą nas ofertę pracy, należy szukać w odpowiednim miejscu. Wydaje się to oczywiste. Jednak rzeczywistość często weryfikuje naszą wiedzę i pokazuje, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z dobrodziejstw, które przyniósł nam rozwój technologii. Jednym z owoców upowszechnienia internetu jest przeniesienie różnych sfer życia do sieci. Aktualnie wystarczy skorzystać z odpowiedniej strony internetowej, aby otrzymać dostęp do różnorodnej bazy ofert pracy w Warszawie. Przykładem może być Aplikuj.pl, gdzie znajdują się zarówno ogłoszenia dotyczące stałego, jak i tymczasowego zatrudnienia. Każdy użytkownik może dopasować filtry w taki sposób, aby uzyskać interesujący go wynik, czyli potencjalne miejsce pracy.

Najbardziej poszukiwane zawody na mazowieckim rynku pracy

Informacje na temat aktualnego zapotrzebowania na pracowników w danym zawodzie można uzyskać dzięki raportom opublikowanym przez Urzędy Pracy. Według “Barometru zawodów 2019”, jednymi z najbardziej poszukiwanych kandydatów są specjaliści z branży budowlanej. Wśród nich znajdziemy: betoniarzy i zbrojarzy, brukarzy, cieśle, dekarzy i blacharzy, tynkarzy i wiele innych. Nie od dziś wiadomo, że coraz mniej osób kształci się w kierunku konkretnych zawodów. Poszukiwani są również zawodowi kierowcy oraz mechanicy pojazdów samochodowych. Zawodami deficytowymi w niektórych regionach są również lekarze, pielęgniarki i położne. Można spodziewać się również deficytu wśród piekarzy oraz kucharzy.

Jak wygląda sytuacja w pozostałych branżach?

Wyżej podane informacje pochodzą z badań przeprowadzonych przez Urząd Pracy. Jednak rzeczywistość nierzadko różni się od wyliczeń ekspertów. Przeglądając oferty pracy w Warszawie, można zauważyć, że poszukiwani są również eksperci finansowi, prawnicy czy też specjaliści HR. Aktualnie wielu młodych ludzi zdobywa wykształcenie z zakresu komunikacji wizerunkowej. Są to jedne z popularniejszych kierunków studiów humanistycznych. Mimo to wśród zawodów deficytowych na II półrocze 2018 roku znaleźli się: specjaliści do spraw reklamy i marketingu oraz kierownicy do spraw marketingu i sprzedaży. W tym momencie pojawia się pytanie rynek pracy w marketingu – jak pozyskać skutecznego marketera? Nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi. Jednak warto wiedzieć, że nie zawsze wykształcenie odzwierciedla posiadane umiejętności.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *