Najciekawsze koncerty rockowe na początku 2020 roku

2020-01-07 9:04:21
Rock to gatunek muzyki rozrywkowej powstały w połowie XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Mimo stosunkowo krótkiej historii te brzmienia przyciągają wielu fanów, a koncerty rockowe niemal każdorazowo zapełniają sale koncertowe i kluby. Początek roku 2020 zapowiada się jako prawdziwie rockowa, muzyczna uczta nie gdzie indziej, a w Poznaniu. Oto najciekawsze koncerty rockowe, których po prostu nie wypada pominąć.

 

Niebieska Trasa zespołu Wilki

Zespół Wilki to grupa założona w latach 90, debiutująca w 1992 roku krążkiem WILKI. Wszyscy znają kawałki „Son of the blue sky”, „Aborygen” czy „Eli Lama Sabachtani”. Teledysk „Son of the blue sky” jako jeden z pierwszych polskich utworów pojawił się na antenie MTV, a trasa zespołu trwająca niemal trzy lata bez przerwy również okazała się dużym sukcesem dla grupy. Zespół powrócił w roku 2002 znów podbijając serca słuchaczy kawałkami „Baśka” czy „Urke”, a później równie znanymi piosenkami „Bohema”, „Love story”, „Here I am” oraz „Na zawsze i na wieczność”. W 2016 roku grupa wydała ósmy krążek, który jest określany też jako najbardziej wesoły w dyskografii zespołu. Teraz, prawie 30 lat po debiucie, Wilki wybierają się w Niebieską Trasę, w czasie której zaprezentują piosenki ze swojego debiutanckiego krążka. W Poznaniu zespół pojawi się już 24 stycznia, odwiedzając klub B17. To sentymentalna, muzyczna podróż do lat 90, której wprost nie można przegapić.

Twórczość legendy

Pink Floyd – tego zespołu nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi mocniejszego grania. Już 29 stycznia w MTP Sala Ziemi będzie miało miejsce wyjątkowe widowisko, niezwykle cenne dla wszystkich miłośników twórczości ponadczasowej grupy. Pink Floy History to niesamowite show, które pozwoli przenieść publikę w podróż po 50-letniej historii znakomitego zespołu. Koncert rockowy pozwoli przypomnieć sobie wędrówkę Pink Floyd od psychodelicznych brzmień znanych z początku ich kariery aż po rock progresywny z późniejszego okresu. Prócz wyjątkowych dźwięków widowisko zaskoczy niesamowitą oprawą wizualną, doskonale dopasowaną do dźwięków grupy. Pink Floyd History to jeden z najlepszych tribute bandów, który z szacunkiem prezentuje twórczość legendarnego zespołu – warto przekonać się o tym na własnej skórze.

Illusion na żywo

Ten zespół odcisnął pięto na polskiej muzyce rockowej swoją ponad 20-letnią twórczością. Teraz Illusion pojawi się w poznańskim Klubie u Bazyla, by już 1 lutego porwać publiczność w podróż przez swoją obfitą twórczość. Zespół ten jest jednym z czołowych przedstawicieli polskiego rocka i czaruje swym wyjątkowym klimatem od wielu lat. Wszystko dzięki mocnej sekcji rytmicznej, wyjątkowym gitarowym brzmieniom oraz pełnemu energii wokalowi Tomasza „Lipy” Lipnickiego. Już wkrótce będzie można na żywo usłyszeć największe hity Illusion: „Nóż”, „Vendetta”, czy „Cierń”, które wpisały się w historię i są nucone przez fanów zespołu. Prócz najbardziej znanych kawałków usłyszeć będzie można również materiał z ostatniej płyty zespołu zatytułowanej „Anhedonia”. Już 1 lutego w Poznaniu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *