Najlepsze i bezpieczne metody wybielania zębów – gdzie wybielić zęby w Warszawie?

2019-07-29 9:56:33
Śnieżnobiały uśmiech jest marzeniem wielu osób, dlatego wybielanie zębów to jeden z najpopularniejszych zabiegów estetycznych wykonywanych w gabinetach dentystycznych. Jakie są metody wybielania zębów i które z nich są najskuteczniejsze?

 

Dlaczego zęby mają żółtawy odcień?

Podstawą do tego, żeby zęby zachowały biały i estetyczny wygląd, jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Przebarwienia na zębach i nieestetyczny, żółty kolor spowodowane są odkładaniem się osadu nazębnego, który oprócz tego, że źle wygląda, dodatkowo może przyczynić się do powstania kamienia nazębnego, który można usunąć tylko w gabinecie dentystycznym metodą skalingu lub piaskowania zębów. Oprócz braku odpowiedniej higieny, za ciemniejszy odcień zębów odpowiadać mogą przyjmowane leki oraz palenie papierosów. Należy również pamiętać, że czasami ciemniejszy, żółtawy odcień szkliwa można odziedziczyć w genach.

Jak wybielić zęby?

Jeśli wygląd naszych zębów sprawia, że nie czujemy się komfortowo przed obiektywem aparatu, warto rozważyć możliwość wybielenia ich. Metod jest mnóstwo – od tych profesjonalnych, możliwych do wykonania tylko w gabinetach dentystycznych, po sposoby, które możemy stosować w zaciszu domowym. Więcej informacji na temat różnorodnych metod znaleźć można w artykule: „Wybielanie zębów przed ślubem – bezpieczne i skuteczne metody”.

Dlaczego najlepiej wybielić zęby w gabinecie stomatologicznym?

Decydując się na profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym, zyskujemy pewność, że efekt będzie szybki i zadowalający. Do profesjonalnych metod zaliczyć można wybielanie laserowe, wybielanie z użyciem lampy lub tzw. metodą nakładkową. Wybielanie laserowe lub lampami emitującymi niebieskie światło (np. Beyond lub Brite Smile) polega na nałożeniu na zęby żelu zawierającego nadtlenek wodoru, a następnie aktywowanie go wiązką lasera diodowego lub światła. Wiele gabinetów stomatologicznych oferuje także nakładowe wybielanie zębów. Jest to metoda nieco bardziej czasochłonna, wymagająca kilku wizyt u stomatologa. Na pierwszym spotkaniu pobierany jest wycisk zębów, na podstawie którego wykonuje się specjalne nakładki na zęby. Gotowe nakładki wraz z żelem wybielającym, zawierającym nadtlenek wodoru, pacjent zabiera do domu.

W przypadku każdej z tych metod rozjaśnianie zębów odbywa się pod kontrolą lekarza, dlatego zabiegi te gwarantują doskonały efekt, a ponadto zminimalizowane jest ryzyko powikłań. W niektórych przypadkach wybielanie zębów może nieść ze sobą bolesne skutki. Czasem pacjenci po standardowym wybielaniu odczuwają zwiększoną nadwrażliwość zębów.

Która metoda wybielania zębów jest najbezpieczniejsza?

Według badań zastosowanie preparatu Prevdent podczas wybielania lampą ogranicza możliwość wystąpienia skutków ubocznych. Opatentowana formuła zawierająca nano-hydroksyapatyt i ksylitol zapewnia spektakularny rezultat przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa. Dodatkowo stosowanie specjalistycznej pasty do zębów Prevdent przed oraz dwa tygodnie po zabiegu wybielania ogranicza nieprzyjemne skutki – takie jak np. nadwrażliwość zębów. Jeśli rozważamy poddanie się zabiegowi wybielania zębów w Warszawie, warto wybrać ofertę gabinetu stomatologicznego Niebo Dent – więcej informacji znaleźć można na stronie niebodent.pl.

Niezależnie od tego, jaką metodę wybielania w gabinecie stomatologicznym wybierzemy, pamiętajmy, że aby efekt wybielenia utrzymywał się dłużej, należy przede wszystkim dbać o higienę jamy ustnej. Dzięki temu będziemy się cieszyć śnieżnobiałym uśmiechem przez długie lata.

Komentarze

1 komentarz

  1. agniś odpowiedz

    W moim przypadku skuteczne i bezpieczne okazały się paski wybielające crestpolska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *