Najlepsze kanały Youtube do nauki języka obcego wg. Preply

2017-01-31 12:10:06

Zaletą kanałów YT jest możliwość odtwarzania ich w dowolnym miejscu i czasie. Lekcję   możemy zatrzymać, przewinąć, powtórzyć, w dodatku nie musimy być wówczas przed komputerem, bowiem filmy w YT odtwarzają również smartfony, laptopy, tablety, tym samym możemy uczyć się mobilnie, przy okazji, wykorzystując wolną chwilę w podróży, kolejce, okienku między zajęciami. Wybierająć kanał YT winniśmy zwrócić uwagę na jego treść, ale i atrakcyjność wizualną. Jeśli nas nie zachwyca i nie wciąga warto jest poszukać alternatywy. Wybór jest na tyle duży, że nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem konkurencji. Najwięcej kanałów do nauki języków dostępnych jest w języku angielskim, nie brakuje również kanałów prowadzonych w języku, którego chcemy się uczyć, jak i polskojęzycznych produkcji.

 

Kanały youtube do nauki języka francuskiego

Kanał, który warto jest odwiedzić to YT Easy French. Oglądając filmiki można zobaczyć również ich zapis, co ułatwia rozumienie wypowiedzi, dialogów i pozwala zapamiętać słownictwo nie tylko w wymowie, ale też w pisowni. Gdy jednak wolimy pooglądać francuski styl życia i tematy, którymi Francuzi się interesują włączyć należy vblog Jenesuispasjolie. Filmiki dotyczą mody, urody, podróży itp. zagadnień, przy okazji których poznać możemy słówka i gramatykę. Podobnym do wymienionego kanału jest Emma CakeCup. Kiedy obawiamy się błędów i złych nawyków jakie możemy nabrać słuchając języka potocznego mamy d wyboru oficjalny i autoryzowany kanał TV5Monde. W kanale tym dostępne są rozmaite podcasty, urywki filmów, reportaży i wywiadów, pochodzące z emisji telewizyjnej. Korzystając z tego kanału możemy oglądać filmiki dotyczące historii, polityki, nauki itd. kanał tworzony jest z myślą o promocji nauki języka francuskiego wśród obcokrajowców.

4_-top-5-movies-to-help-you-learn-business-english-660x330Gdy zamiast osłuchania się z francuskim oczekujemy od youtubera konkretnej dawki wiedzy językowej sięgnąć warto po Home Language. 12 minutowe lekcje prowadzi Patricia omawiając wybrane zagadnienia z języka francuskiego, niestety w języku angielskim. Interesującą kontrpropozycją jest Francais avec Pierre. To kanał dla osób, które maja już przyswojone podstawy francuskiego. Pierre jest profesjonalnym, zawodowym lektorem francuskiego dla cudzoziemców. Mówi on wyraźnie, prostym językiem i odpowiednio wolno, co zachęca do nauki właśnie z tym youtuberem. Pierre udostępnia tematyczne filmiki, a przy okazji tłumaczy zagadnienia gramatyczne, znaczenia słówek. Plusem filmików jest oznaczenie w tytule poziomu zaawansowania dla którego jest on dedykowany. Filmiki uczą francuskiego po francusku.

http://www.youtube.com/watch?v=hOzEKQRbLHk

Świetnym kanałem wspierającym naukę francuskiego jest alexdoyoufrench. Optymalny dla osób początkujących, zawiera kilkuminutowe filmy przedstawiające dialogi, wykłady na temat różnych tematów bliskich widzowi jak chociażby zdrowia, wymiany studenckiej, pracy itp. kanał umożliwia również transkrypcję, co jest jego dodatkowym plusem.

Kanały youtube do nauki hiszpańskiego

Tak dla dzieci jak i dorosłych nauka z elementami muzyki i poprzez śpiewanie piosenek jest doskonałym pomysłem o wysokiej skuteczności. Chcąc nauczyć się hiszpańskiego z piosenek warto sięgnąć po kanały YT dla dzieci takie jak Semillitas TV, czy Leoncito Alado. Również najmłodszym polecanym kanałem YT jest A Tiempo Preescolat, z którego również dorośli mogą wynieść wiele nauki. Filmiki tego kanału skupiają się na opowieściach bajek w języku hiszpańskim. Bajki opowiada sympatyczny piesek prostym językiem i w wolnym tempie.

Jeżeli zależy nam na rozwoju słownika biernego i czynnego sięgnąć warto po kanał YT Once Ninos. Bohaterami kanały są meksykańskie dzieci, które w krótkich odcinkach opowiadają jak wygląda potwór. To świetna powtórka przymiotników, części ciała, kolorów i kształtów.

rreeeBardzo ciekawym kanałem godnym polecenia osobom uczącym się hiszpańskiego z youtubem jest kanał SerPOlaco. Filmiki wprowadzają w podstawy hiszpańskiego uwzględniając równocześnie i słownictwo i gramatykę, ćwicząc kompleksowo kompetencje językowe w zakresie czytania, pisania i komunikacji. W podobnej konwencji, ale na nieco wyższym poziomie zaawansowania prowadzony jest kanał annalovinglanguages. To kanał w typie gadającej głowy. Autorka promuje metodę autorską w oparciu o puzzle. Nauka z Anną polega na dopasowywaniu dialogów, wypowiedzi do opisów itp. ćwiczeniach, jakie proponuje w opisie filmu. Metoda ta to świetna zabawa, która pochłonie nas na wiele godzin bez uczucia znudzenia i wysiłku. Nawet początkowe lekcje w tym kanale bazują na rozmówkach w języku hiszpańskim. Bez wątpienia jest to metoda nauki poprzez rzucenie na głęboką wodę.

Rozwijając słownictwo z YT warto wykorzystać podobnie jak w przypadku innych języków kanały 1000 słów hiszpański. Dzięki listom słówek opatrzonych obrazem i przykładami wymowy w zdaniu możemy opanować stosunkowo szybko i bez trudu podstawowe 1000 słów w języku hiszpańskim. W filmikach przedstawione są tylko te słowa, które są popularne w użyciu, w konwersacjach życia codziennego.

Kanały youtube do nauki języka włoskiego

Kanałów do nauki włoskiego jest proporcjonalnie mniej niżeli do nauki niemieckiego, czy angielskiego, które są znacznie bardziej popularne niżeli włoski. Jednym z polecanych kanałów YT do nauki włoskiego jest The Freaks!. To niespotykany serial, który powstał dzięki determinacji yutuberów. Z YT szybko trafił do telewizji, chociaż wciąż jest popularny w sieci i chętnie oglądany na YT. Sezon pierwszy serialu w YT dostępny jest wraz z angielskimi napisami, co może nam pomóc w oswojeniu się z włoskim właśnie w takim wydaniu. Serial swoją fabułą dotyka mrocznych tematów i wampirów. Twórca The Freaks to również autor Willwoosh, kanału pełnego filmików w języku włoskim z uwzględnieniem języka potocznego.

Godnym plecenia kanałem i źródłem do otoczenia się żywym językiem jest Casa Surace. Filmiki dostępne w YT przedstawiają mieszkanie w Mediolanie wraz z perypetiami jego współlokatorów.

Seria Il terrone fuori sede to cykl edukacyjny pod kątem południowych słówek rodem z Apulii. Dzięki filmikom możemy zyskać większe rozeznanie w kulturze i języku włoskim.

43434Prócz wymienionym warto także wspomnieć o takich kanałach vblogów jak Sgrammaticando z 331 filmikami objaśniającymi gramatykę języka włoskiego oraz przybliżającym błędy popełniane przez cudzoziemców w wymowie języka włoskiego. Liczne przykłady analizowane w filmikach mogą nam pomóc zapamiętać i zrozumieć liczne zagadnienia językowe.
Innym kanałem edukacyjnym jest Italiano automatico, w którym to Alberto objaśnia wyrażenia włoskie w bardzo zabawny sposób. Autor przerysowując sytuacje trafia do odbiorcy idealnie skłaniając do trwałego zapamiętania słówek. To świetny kanał dla początkujących. Równie oryginalną forma urzeka kanał alma.tv. To kanał idealny dla dzieci, młodzieży kochających komiksy.
Chcąc posłuchać typowej Włoszki odwiedzić warto oneworlditaliano, w którym to kanale Veronica przeprowadzi nas przez kurs włoskiego w wyjątkowo energetyczny sposób.

Powyżej wymienione kanały Youtube to zaledwie subiektywnie stworzona lista kanałów, które są interesujące i godne zainteresowania. Celowo zostały zaprezentowane bardzo zróżnicowane kanały, by każdy mógł wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Każdy z kanałów ma inną wartość edukacyjną i może okazać się mniej lub bardziej atrakcyjną pomocą w nauce. To który z kanałów wybierzesz dla siebie zależy od wielu czynników, często bardzo indywidualnych.

O języku niemieckim i angielskim napiszemy w kolejnym artykule. Poniżej polecamy już teraz 3 wybrane strony, które pomogą wam podszkolić te języki:

  1. http://preply.com/pl/niemiecki-online
  2. http://blog.beatatopolska.pl/10-najlepszych-kanalow-na-youtube-do-nauki-angielskiego/#
  3. http://jakoszczedzacpieniadze.pl/jak-uczyc-sie-jezykow-obcych

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *