Naprawa ronda w ramach gwarancji

2016-04-15 2:41:01

Jak podaje starostwo powiatowe, rondo u zbiegu ulic Jagiellońskiej i Barskiej w Legionowie będzie zamknięte dla ruchu we wtorek i środę 26-27 kwietnia. W tych dniach zostanie wykonana naprawa gwarancyjna nawierzchni.

Z zaplanowaną naprawą gwarancyjną wiążą się czasowe zmiany w organizacji ruchu. Ruch zostanie zamknięty na całości łącznika między ul. Jagiellońską a Krakowską (tzw. ul. Nowo-Barskiej), na ul. Jagiellońskiej na odcinku od wysokości wejścia do Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” do ronda przy Barskiej, na samym rondzie oraz na odcinku około 80 metrów od ronda w stronę stacji PKP Legionowo Przystanek i około 60 metrów wzdłuż ul. Barskiej.

Starostwo zaleca objazd z centrum Legionowa w kierunku ronda Poniatowskiego (na PKP Przystanku) i dalej do Chotomowa prowadzi ul. Parkową, Batorego, Barską i Kościuszki. W okresie, kiedy odcinek ul. Jagiellońskiej będzie zamknięty, nie będą funkcjonowały przystanki autobusowe wzdłuż tej ulicy pomiędzy ul. Parkową a rondem Poniatowskiego, a przy Szkole Podstawowej nr 2 w Legionowie zostanie uruchomiona tymczasowa pętla autobusowa (tu autobusy będą zaczynały i kończyły trasę).

naprawa_rondo_barska

Planowa naprawa nawierzchni ronda jest dość zaskakująca zważywszy na to, że inwestycja została oddana z końcem ubiegłego roku, a astronomicznej zimy praktycznie nie było. Budowa ronda wraz z Nowo-Barską wyniosła 970 771,65 zł, a wykonawcą była firma Skanska.

źródło: Powiat Legionowski

Komentarze

1 komentarz

  1. hubert odpowiedz

    dla mnie pewną ciekawostką drogową jest ulica piaskowa, na odcinku od przejazdu kolejowego do wjazdu na os. policyjne. droga ma już kilkanaście (?) lat i o ile mnie pamięć nie myli nigdy nie była remontowana, pomimo intensywnego ruchu jest w stosunkowo dobrym stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *