LEGIONOWSKI. Akcja antyterrorystów w Dębem. 5 osób zatrzymanych

2017-06-12 7:40:26

Policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się kradzieżą samochodów, głównie marek Skoda oraz Volkswagen. Części z kradzionych aut były sprzedawane na terenie gm. Nasielsk. Pięć osób zostało zatrzymanych.


Kilka dni temu funkcjonariusze z Wołomina, przy współudziale policjantów Samodzielnego Policyjnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Warszawie, przeprowadzili działania skierowane w przestępczość samochodową. Policjanci w okolicy zapory w Dębem zatrzymali 43-letniego Piotra B. i 46-letnią Edytę B. Kobieta i mężczyzna chwilę wcześniej wprowadzili na teren jednej z posesji w gminie Nasielsk skradzioną na terenie warszawskiego Mokotowa skodę octavię. Kilka minut po ich zatrzymaniu kryminalni pojawili się w “samochodowej dziupli”, gdzie pojazd był już demontowany na części przez dwóch 31-latków, a właściciel samochodu nie był jeszcze świadomy o jego kradzieży. Na terenie posesji przebywał również jej właściciel, 48-letni Andrzej S.
Jak ustalili policjanci, to właśnie 48-latek, prowadząc punkt sprzedaży używanych części samochodowych na terenie gminy Nasielsk, zlecał Piotrowi B. i Edycie B. kradzieże pojazdów marki skoda i volkswagen. Auta następnie trafiały do niego i były demontowane na części. Uzyskane w ten sposób podzespoły i elementy samochodowe trafiały do nabywców poprzez ich sprzedaż bezpośrednio w “szrocie” lub za pośrednictwem portalu internetowego.


Kryminalni przeszukali posesję Andrzeja S. i odkryli znaczne ilości części samochodowych pojazdów grupy vw i skoda, co do których istniało uzasadnione podejrzenie, że mogą pochodzić z przestępstwa. Wstępnie na postawie odczytanych numerów identyfikacyjnych ustalono podzespoły pochodzące ze skód octavii skradzionych na terenie Żoliborza, Targówka, Ursynowa i Ząbek. Skradziona skoda oraz zabezpieczone podzespoły samochodowe trafiły na policyjny parking.
43-letni Piotr B., 46-letnia Edyta B., 48-letni Andrzej S., 31-letni Karol R. i 31-letni Piotr W. zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty: Piotr B. kradzieży z włamaniem 6 pojazdów marki skoda octavia o łącznej wartości ponad 140 tys. złotych. Decyzją sądu rejonowego został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.
Edyta B. usłyszała dwa zarzuty kradzieży samochodów, Andrzej S. 6 zarzutów paserstwa pojazdów, Karol R. dwa zarzuty paserstwa, Piotr W. jeden zarzut paserstwa. Cała czwórka postanowieniem prokuratora rejonowego w Wołominie została też objęta policyjnymi dozorami.

KSP

Komentarze

1 komentarz

  1. IGOR odpowiedz

    To dranie mi niedawno rąbneli skodę octawię, policja umorzyła i pewnie już jej nie znajdą , bo tacy dranie mogli ja już rozkręcić na części.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *