NASIELSK. Wstępny raport ws. katastrofy Cessny w Chrcynnie

2023-08-16 4:39:28

Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych ogłosiła swój wstępny raport dotyczący incydentu z samolotem Cessna 208B, który miał miejsce 17 lipca tego roku na lotnisku w Chrcynnie. Podczas konferencji prasowej zastępca przewodniczącego Komisji, Andrzej Bartosiewicz, podkreślił, że wciąż oczekuje się na pewne dane, które są niezbędne do stworzenia pełnego raportu

W środę (16 sierpnia) po godzinie 13.00, Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych zorganizowała konferencję, na której zaprezentowano dokumenty dotyczące tego tragicznego incydentu w Chrcynnie. Andrzej Bartosiewicz, wiceszef Komisji, wyjaśnił, że prezentowany raport jest tylko wersją wstępną.

Raport ten jest publikowany w celu szybkiego przekazania informacji o uzyskanych wynikach w początkowej fazie dochodzenia – mówił Bartosiewicz, który podkreślił, że nie należy w nim szukać przyczyn, czynników sprzyjających ani rekomendacji dotyczących bezpieczeństwa. Raport zawiera jedynie fakty, które zostały już zweryfikowane na wstępnym etapie.
Wiceszef PKBWL zaznaczył, że aktualnie Komisja zbiera wszelkie materiały związane z tym zdarzeniem. Jednakże, aby sporządzić pełny raport, konieczne są jeszcze pewne dane, które jeszcze nie zostały dostarczone. Bartosiewicz wyjaśnił, że zebrane materiały zostaną gruntownie przeanalizowane, aby wyciągnąć wnioski oraz ustalić przyczyny i czynniki sprzyjające temu incydentowi.
Podkreślił również, że rola Komisji polega na zapobieganiu przyszłym wypadkom i incydentom, a nie na osądzaniu winy i odpowiedzialności. Raport ten ma na celu dostarczenie informacji, które mogą pomóc w poprawie bezpieczeństwa w przyszłości.

Czytaj także:

NASIELSK. Samolot pasażerski runął na budynek. Katastrofa Cessny 208 na lotnisku w Chrycynnie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *