Nauczanie zdalne z podręcznikami Nowej Ery

2020-08-21 12:17:01
Epidemia koronawirusa sprawiła, że polskie szkolnictwo w marcu 2020 roku zmuszone zostało do przejścia na nauczanie zdalne. Nauka “na odległość” wywołuje skrajne emocje i dyskusje wśród wszystkich zainteresowanych. Jak odnaleźć się w nowej i nieznanej dotąd rzeczywistości? Z pomocą przyszły rozwiązania, które przygotowały wydawnictwa publikujące podręczniki szkolne, w tym wydawnictwo Nowa Era.

 

Krótko o wydawnictwie

Wydawnictwo Nowa Era zajmuje się publikacją podręczników szkolnych, zeszytów ćwiczeń, ale również poradników dla nauczycieli. Wydawnictwo, które powstało w 1992 roku, na chwilę obecną jest liderem w sprzedaży książek na rynku polskim.

Podręczniki Nowa Era

Publikacje wydawnictwa przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym, które dopiero wkraczają w świat nauki oraz dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Podręczniki Nowa Era stworzone zostały z myślą o tym, aby przygotować uczniów w każdym wieku oraz na każdym etapie ich edukacji. Zakres tematyczny publikacji podręcznikowych tego wydawnictwa jest niezwykle szeroki, ponieważ Nowa Era proponuje pomoce dydaktyczne dla każdego przedmiotu humanistycznego, przyrodniczego, matematycznego oraz dla języków obcych. Oferta wydawnictwa to nie tylko sprawdzone serie wydawnicze i podręczniki, ale również pomoce dydaktyczne dla nauczycieli i dyrektorów.

Nowa sytuacja

Wydawnictwo Nowa Era dostosowało swoją ofertę do nowej rzeczywistości, aby służyć pomocą uczniom i nauczycielom. Pierwszym krokiem było udostępnienie podręczników szkolnych online. Dzięki platformie onlineebooki.nowaera.pl każdy uczeń mógł skorzystać z podręcznika w wersji elektronicznej, w sytuacji, gdy te tradycyjne zostały w szkole. Uczniowie oraz rodzice uzyskują do nich dostęp po zarejestrowaniu się na stronie wydawnictwa, a nauczyciele logują się na swoje konta z Nowej Ery.

Dodatkowe materiały on-line

Do dyspozycji uczniów na platformie elektronicznej znalazły się także inne przydatne materiały, takie jak: multibooki i ćwiczenia multimedialne. Pomocną dłoń wydawnictwo wyciągnęło również do maturzystów, którzy za pośrednictwem portalu terazmatura.pl mogli bezpłatnie korzystać z arkuszy, fiszek, kalendarza wydarzeń maturalnych oraz innych materiałów edukacyjnych. Nowa Era zadbała dodatkowo o nauczycieli, udostępniając im poprzez portal dlanauczyciela.pl szeroką gamę materiałów dydaktycznych, pomocy edukacyjnych do wszystkich przedmiotów i na różnych poziomach nauczania, a co najważniejsze – otrzymali do dyspozycji generator testów i sprawdzianów.

Artykuł zewnętrzny

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *