Facebook


LEGIONOWO. Nie będzie bloku, chcą rekreacji

2016-10-13 4:57:46

W ratuszu odbyły się konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania działki położonej przy ul. Leśnej w Legionowie. Mieszkańcy zjawili się na spotkanie, aby dopilnować by i w ich sąsiedztwie nie wyrósł nowy blok. Na fali ostatnich protestów miasto nieco “zmiękczyło” swoje stanowisko

Przedmiotowa działka położona jest pomiędzy parkiem im. św. Jana Pawła II, a główną siedzibą Miejskiego Ośrodka Kultury na ul. C. K. Norwida. Jest to jedna z ostatnich miejskich działek położonych w centrum Legionowa, która swoją wielkością “kusiła” zapewne wielu, aby postawić tam blok.

Obawy mieszkańców

– Jest to jedna z niewielu konsultacji na której jesteście Państwo tak liczni (było 36 osób łącznie z dziećmi – przyp.red.). To chyba jedna z ostatnich działek w centrum miasta, należących do miasta, która wygląda w ten sposób, czyli tak jak wyglądała w latach 80-tych. – powiedział na wstępie zastępca prezydenta miasta Piotr Zadrożny. Dalej wiceprezydent wyjaśnił, iż w ratuszu podjęli decyzję, iż nie chcą ani sprzedawać tego miejsca na cele mieszkaniowe, ani tym bardziej stawiać tam jakiegokolwiek budynku. Miasto chce zagospodarować ten teren, aby służył on lokalnej społeczności. – Myślę, że nasze wspólne zdanie co do tego miejsca jest, aby to był teren rekreacyjny. Nie było takich planów żeby tam powstał blok, budynek, sklep, czy supermarket. Myślę, że jak większość Rady Miasta. Wbrew pozorom i wbrew gazetom – powiedział radny z tego okręgu Adam Aksamit.

Sport i rekreacja

Głosy mieszkańców choć nieznacznie różniły się pomysłami, to miały jeden wspólny mianownik – teren rekreacyjny dla mieszkańców. Padła propozycja, aby na działce powstały dwa boiska z podziałem na młodsze i starsze dzieci. Koncepcje były różne, od stworzenia parku linowego, plac dla rolkarzy, plac do nauki jazdy na rowerze, po boiska koszykówki, siatkówki i piłki nożnej. – W koncepcji zagospodarowania można by umieścić kilka boisk w tej przestrzeni – zaproponował jeden z obecnych. Mieszkańcy pobliskiego bloku z ul. Ogrodowej obawiali się też o hałas, dlatego zaproponowali odsunięcie boisk od ich bloku, a także posadzenia odgradzającego pasa zieleni. – Choć ciągle brakuje nam miejsc parkingowych, to jednak bardziej brakuje miejsc dla dzieci i młodzieży na których mogliby spędzić czas – dodała jedna z mieszkanek.  Wszystkie te propozycje mają być teraz przeanalizowane przez władze miasta.

DB

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *