Nie chcą bloku – namalowali swój plac zabaw

2016-06-01 5:40:33

W słoneczne popołudnie podczas pikniku rodzinnego przekonaliśmy się, czego tak naprawdę potrzebują mieszkańcy Osiedla Jagiellońska w Legionowie. Z pewnością nie jest to kolejny blok. Dzieci namalowały swój wymarzony plac zabaw.

Pod hasłem”Namaluj swój plac zabaw”, w niedzielne popołudnie 29 maja odbył się rodzinny piknik dla najmłodszych mieszkańców Osiedla Jagiellońska. Od godziny 17.00 na placu przy ulicy Broniewskiego, który kiedyś był boiskiem do gry, znowu było gwarno i wesoło. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami wykorzystały ten czas na świetną zabawę, ale nie tylko. Okazało się, że hasło “Namaluj swój plac zabaw” dzieci potraktowały bardzo poważnie, a ich kreatywność odmieniła szarą, asfaltową płytę boiska w tęczowy świat. W ten spontaniczny sposób powstała makieta wymarzonego placu zabaw. W większości były to prace zespołowe, chociaż nie zabrakło również indywidualistów. Na malowidłach pojawiły się: karuzele, huśtawki, ścianki wspinaczkowe, boiska, zjeżdżalnie, domki z ławeczkami i stolikami w otoczeniu zieleni.

Wszystkie dzieci za swoje pomysły nagrodzone zostały watą cukrową. Grano w badmintona, piłkę nożną, siatkówkę, była jazda na hulajnogach i deskorolkach. Na koniec dzieciaki zgłosiły jeszcze jeden pomysł – budowy źródełka z orzeźwiającą, chłodną wodą, aby nie trzeba było biegać do domu w trakcie zabawy. Rodzice z radością patrzyli na bawiące się pociechy.

Mieszkańcy cały czas liczą na dobrą wolę władz SML-W, czyli porzucenie planów budowy bloku i wyjście naprzeciw ich oczekiwaniom.

BK

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *