Nie ma pieniędzy na angielski, WF i rytmikę – SAMORZĄDOWE ABC…

2023-09-29 5:54:34

Z ostatnich doniesień wynika, że od początku roku szkolnego, w niektórych legionowskich szkołach nie odbywają się zajęcia z wychowania fizycznego. W przedszkolach nie ma natomiast pieniędzy na zajęcia z angielskiego. Nie ma tam również zajęć z rytmiki, a dofinansowanie na ten cel z tzw. budżetu obywatelskiego „przegrało” w zawodach z zakupem tablicy świetlnej do hali sportowej Arena.

Co i rusz słychać zresztą głosy, że brakuje pieniędzy w oświacie. Rodzice i dyrektorzy szkół oraz przedszkoli skarżą się na braki kadrowe, przez co nie mogą odbywać się zajęcia z niektórych przedmiotów. Nie ma też pieniędzy na prowadzenie dodatkowych zajęć. Rodzice nie mogą ich obecnie współfinansować. Mogą to za to robić samorządy. Ale one znów nie mają pieniędzy i tu zamyka się błędne koło.
Ale czy na pewno? Do redakcji zwrócił się jeden z mieszkańców z apelem, abyśmy przyjrzeli się wydatkom miasta. – Jak to się dzieje, że nie mają pieniędzy na zajęcia, które są niezbędne dla prawidłowego rozwoju dzieci, a nie skąpią milionów na zawodowy sport. Finansują zawodowe drużyny: siatkówki, piłki ręcznej i piłki nożnej, a także budują dla nich obiekty – napisał mieszkaniec.
Po dłuższej analizie problemu, wyciągnęliśmy ciekawe wnioski. Najwyraźniej władze miasta , przynajmniej we własnym mniemaniu, są bardzo pragmatyczne. Na wszystko nie ma pieniędzy, a więc z czegoś trzeba zrezygnować. I zrezygnowali z dofinansowywania rozwoju dzieci i młodzież, a zamiast tego inwestują w seniorów. To dla nich organizują, co i rusz, potańcówki oraz budują siłownie plenerowe, a nawet, ze względu na wzrok, instalują dla nich wielkie tablice świetlne.
W końcu dzieci też kiedyś będą seniorami i zaległości w rozwoju fizycznym mogą nadrobić na emeryturze. Jak będzie potrzebny im angielski to i tak kiedyś same się nauczą. A przede wszystkim, po co inwestować w dzieci, które głosu nie mają… Za to, zawsze cenny dla rządzących jest głos seniorów. Oni w przeciwieństwie do dzieci mogą już głosować, a na dodatek potrafią zapewnić niezłą frekwencję.

Wojciech Dobrowolski

CZYTAJ TAKŻE:

LEGIONOWO. Druga petycja ws. dofinansowania RYTMIKI dla przedszkolaków

Jak wypaczyć ideę Budżetu Obywatelskiego? KRÓTKO I NA TEMAT…

LEGIONOWO. Kpina z mieszkańców z Areną w tle… Czy tak powinien działać budżet obywatelski?

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *