Niebezpieczny weekend: 13 zatrzymanych praw jazdy i niechlubny rekord

2019-10-14 4:13:44

Policjanci w Legionowa w miniony weekend (12-13 października) zatrzymali 13 dokumentów Prawa Jazdy. Powodem zatrzymania było przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą okazał się 21-latek, który jechał z prędkością 122 km/h


Dla 21-latka, jak również dla pozostałych 12 kierujących kontrola zakończyła się zatrzymaniem dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami mechanicznymi, nałożeniem mandatu połączonego z punktami karnymi.

Przypominamy, że to policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego przystąpienia i zdania egzaminu.

Policjanci przypominają, że dobre warunki na drogach to nie pretekst to przekraczania dozwolonej prędkości. Apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagi!

Źródło: KPP Legionowo/ Red. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *